Rok akademicki 2015/16 zbliża się do końca. Jednym z jego ostatnich etapów są uroczystości absolutoryjne. Zapraszamy do galerii KUL, gdzie znajdują się fotorelacje z absolutoriów:

Wszystkim absolwentom serdecznie gratulujemy i życzmy wielu sukcesów w kolejnym etapie życia!

11 czerwca 1981 roku Czesław Miłosz otrzymał tytuł Doktora Honoris Causa Wydziału Nauk Humanistycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Od tego historycznego wydarzenia minęło 35 lat.

Czesław Miłosz - 8 grudnia 1980 roku otrzymał Literacką Nagrodę Nobla. W tym czasie, po raz pierwszy od 1945 roku jego książki ukazały się w Polsce oficjalnie. W roku 1981, po trzydziestu latach nieobecności, przyjechał do ojczyzny.

Z tej okazji zapraszamy do Muzeum Uniwersyteckiego Historii KUL gdzie została przygotowana wystawa czasowa prezentująca fotografie oraz dokumenty z uroczystości wręczenia tytułu Doktora Honoris Causa KUL Czesławowi Miłoszowi.