Biblia w literaturze i sztuceKatedra Literatury Współczesnej KUL oraz Doktoranci Wydziału Nauk Humanistycznych zapraszają na II Ogólnopolską Konferencję Naukową „Biblia w literaturze i sztuce”, która rozpocznie się 2 czerwca 2017 r. o godz. 9.00 w Gmachu Głównym KUL, sala GG-137.

Katedra Postępowania Cywilnego i Katedra Prawa Rzymskiego KULwraz z Wydziałem Nauk Prawnych i Ekonomicznych Universidad Jaume I de Castellon oraz Wydziałem Prawa SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego w Warszawie i Uniwersytetem Las Palmas de Gran Canariazapraszają na VIII Polsko-Hiszpańską Konferencję Europejskiej Tradycji Prawnej „Efektywna ochrona sądowa - rzymskie korzenie i instytucje współczesne”, która odbędzie się 2 czerwca 2017 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113. Patronat nad konferencją objął Rektor KUL ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński.

CottinghamWydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów "Philosophy, Religion and the Meaning of Life" w dniach 22 maja – 2 czerwca poprowadzi prof. John Cottingham (Professor Emeritus of Philosophy, University of Reading), a odbywać się one będą w godz. 9.30-12.00 w Kolegium Jana  Pawła II, sala C-220.

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na LubelszczyźnieJuż po raz trzeci w naszym regionie będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Lubelszczyźnie (25-29 stycznia 2021). Inauguracja obchodów odbędzie się w poniedziałek 25 stycznia o godz. 10 na KUL i będzie transmitowana na profilu Facebook Pracowni Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL.

Program Dni