Współczesne oblicza osobyRedakcja Kwartalnika „Ethos”, Instytut Jana Pawła II KUL oraz Centrum Jana Pawła ii w Lublinie w ramach obchodów 30. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Lublinie zapraszają na dyskusję naukową „Współczesne oblicza osoby. Wokół tomu „Ethosu” Koniec osoby?”, która odbędzie się 8 czerwca 2016 r. o godz. 16.00 w Domu Akcji Katolickiej przy parafii św. Rodziny w Lublinie, Al. Jana Pawła II 11.

Piętnasta już konferencja z cyklu Argumentacja-Dialog-Perswazja w zamiarze swoim ma łączyć badania współczesnej teorii argumentacji z dociekaniami prowadzonymi w nurcie klasycznej retoryki. Wspólne dla obu dyscyplin jest zainteresowanie skutecznym przekonywaniem do swoich racji w stosunkach międzyludzkich. Różne konteksty i metody stanowią o wewnętrznym bogactwie tych dyscyplin, a także różnicują je między sobą. Liczymy, że konferencja jako miejsce spotkania badaczy z różnych środowisk i specjalizacji przyczyni się do rozwoju wiedzy o argumentacji i otworzy nowe pola do współpracy ujawniając niedostrzegane dotąd, nowe perspektywy badawcze.

Zapraszamy do Lublina! Zapraszamy na Wydział Filozofii KUL

The Problem of Culture in Maritain's Integral HumanismWydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów "The Problem of Culture in Maritain's Integral Humanism" w dniach 25-29 maja 2020 r. poprowadzi prof. John P. Hittinger.

Wykłady odbędą się online.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.