Prof. GałkowskiW środę 14 czerwca 2017 r. miało miejsce niezwykłe wydarzenie dla społeczności akademickiej KUL. Po 50 latach od uzyskania stopnia doktora przez profesora Jerzego Gałkowskiego odbyło się uroczyste odnowienie doktoratu.

Człowiek i zwierzęta – współistnienie czy eksploatacja?Uniwersytet Otwarty KUL serdecznie zaprasza na wykład „Człowiek i zwierzęta – współistnienie czy eksploatacja?”, który wygłosi gość specjalny – dr Andrzej G. Kruszewicz, polski ornitolog, podróżnik, autor licznych publikacji popularyzujących wiedzę o przyrodzie, dyrektor Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie, gdzie utworzył Azyl dla Ptaków. Spotkanie, współorganizowane z Lubelskim Kuratorium Oświaty, odbędzie się w 14 czerwca (środa) o godz. 15.30 w Gmachu Głównym, sala GG-110. Wykład ma charakter otwarty, ze szczególną dedykacją dla nauczycieli.

Piętnasta już konferencja z cyklu Argumentacja-Dialog-Perswazja w zamiarze swoim ma łączyć badania współczesnej teorii argumentacji z dociekaniami prowadzonymi w nurcie klasycznej retoryki. Wspólne dla obu dyscyplin jest zainteresowanie skutecznym przekonywaniem do swoich racji w stosunkach międzyludzkich. Różne konteksty i metody stanowią o wewnętrznym bogactwie tych dyscyplin, a także różnicują je między sobą. Liczymy, że konferencja jako miejsce spotkania badaczy z różnych środowisk i specjalizacji przyczyni się do rozwoju wiedzy o argumentacji i otworzy nowe pola do współpracy ujawniając niedostrzegane dotąd, nowe perspektywy badawcze.

Zapraszamy do Lublina! Zapraszamy na Wydział Filozofii KUL

Organizatorzy

Kwiat jabłoniMuzeum KUL zaprasza na wystawę prac  Jerzego Turnaua, malarza-ziemianina. Wystawa Jerzy Turnau (1869-1925) Ars e terra to pierwsza prezentacja obrazów tego zapomnianego artysty. Punktem wyjścia jest wspaniałe dzieło Jerzego Turnaua, zatytułowane Kwiat Jabłoni, które znajduje się w zbiorach KUL. Ponad 30 obrazów udało się pozyskać ze zbiorów prywatnych, głównie od rodziny malarza, oraz z klasztoru Bernardynów w Przeworsku. Poza dziełami malarskimi zostaną pokazane fotografie, dokumenty i pamiątki rodzinne artysty.

Wystawa będzie czynna do 10 lipca 2017 r.

Wystawa „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze W roku beatyfikacji absolwenta, a potem Wielkiego Kanclerza KUL – kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, Muzeum KUL swoją wystawą „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze pragnie wpisać się w obchody tego szczególnego wydarzenia.

Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-16.00 do 1 października 2021.

219428345_4378587835532291_7611735420892555248_n Biuro Karier KUL w ramach Letniej Akademii Kompetencji zaprasza na webinar "Praktycznie o talentach - dlaczego warto budować swoje życie zawodowe w oparciu o mocne strony i naturalny potencjał", który odbędzie się 28 lipca 2021 roku o godz. 11.00. Spotkanie poprowadzi Agata Węgier-Ciornei, Coach Mocnych stron i talentów Gallupa, Trener biznesu, Life&Business Coach EMCC, Riess Profile Master, Konsultant.

Spotkanie odbędzie się na platformie MS Teams. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zgłosić chęć udziału w webinarze.

Zapraszamy na V Letnią Szkołę Kognitywistyki, odbywającą się w Kazimierzu Dolnym w dniach 8-11 września 2021 r. Tytuł tegorocznej Letniej Szkoły Kognitywistyki wskazuje na niestandardowe i szerokie podejście do problematyki emocji.