Prof. GałkowskiW środę 14 czerwca 2017 r. miało miejsce niezwykłe wydarzenie dla społeczności akademickiej KUL. Po 50 latach od uzyskania stopnia doktora przez profesora Jerzego Gałkowskiego odbyło się uroczyste odnowienie doktoratu.

Człowiek i zwierzęta – współistnienie czy eksploatacja?Uniwersytet Otwarty KUL serdecznie zaprasza na wykład „Człowiek i zwierzęta – współistnienie czy eksploatacja?”, który wygłosi gość specjalny – dr Andrzej G. Kruszewicz, polski ornitolog, podróżnik, autor licznych publikacji popularyzujących wiedzę o przyrodzie, dyrektor Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie, gdzie utworzył Azyl dla Ptaków. Spotkanie, współorganizowane z Lubelskim Kuratorium Oświaty, odbędzie się w 14 czerwca (środa) o godz. 15.30 w Gmachu Głównym, sala GG-110. Wykład ma charakter otwarty, ze szczególną dedykacją dla nauczycieli.

Piętnasta już konferencja z cyklu Argumentacja-Dialog-Perswazja w zamiarze swoim ma łączyć badania współczesnej teorii argumentacji z dociekaniami prowadzonymi w nurcie klasycznej retoryki. Wspólne dla obu dyscyplin jest zainteresowanie skutecznym przekonywaniem do swoich racji w stosunkach międzyludzkich. Różne konteksty i metody stanowią o wewnętrznym bogactwie tych dyscyplin, a także różnicują je między sobą. Liczymy, że konferencja jako miejsce spotkania badaczy z różnych środowisk i specjalizacji przyczyni się do rozwoju wiedzy o argumentacji i otworzy nowe pola do współpracy ujawniając niedostrzegane dotąd, nowe perspektywy badawcze.

Zapraszamy do Lublina! Zapraszamy na Wydział Filozofii KUL

Organizatorzy

Kwiat jabłoniMuzeum KUL zaprasza na wystawę prac  Jerzego Turnaua, malarza-ziemianina. Wystawa Jerzy Turnau (1869-1925) Ars e terra to pierwsza prezentacja obrazów tego zapomnianego artysty. Punktem wyjścia jest wspaniałe dzieło Jerzego Turnaua, zatytułowane Kwiat Jabłoni, które znajduje się w zbiorach KUL. Ponad 30 obrazów udało się pozyskać ze zbiorów prywatnych, głównie od rodziny malarza, oraz z klasztoru Bernardynów w Przeworsku. Poza dziełami malarskimi zostaną pokazane fotografie, dokumenty i pamiątki rodzinne artysty.

Wystawa będzie czynna do 10 lipca 2017 r.

img_7889 "Media-Kościół-Dialog" to tytuł debaty, która odbędzie się w ramach cyklu Ekumeniczny Lublin. Ludzie i formy dialogu. Ku Jerozolimie 2 grudnia 2020 o godz. 18.00. W debacie wezmą udział rzecznicy prasowi Kościołów- ks. dr Leszek Gęsiak SJ (Kościół Rzymskokatolicki), Agnieszka Godfrejów-Tarnogóska (Kościół Ewangelicko-Agusburski), dk.  dr Łukasz Leonkiewicz (Kościół Prawosławny) oraz ks. dr hab. Krzysztof Marcyński SAC (UKSW). Spotkanie poprowadzi ks. dr hab. Sławomir Pawłowski, prof. KUL. Debata będzie transmitowana online na stronie: http://ekumenizmlublin.pl.

seminarium_Kloczowski1 Dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych KUL oraz Dyrektor Ośrodka Badań nad Geografią Historyczną Kościoła w Polsce KUL serdecznie zapraszają na Pierwsze Seminarium im. Jerzego Kłoczowskiego pt. Człowiek w czasie i przestrzeni. Prof. Jerzy Kłoczowski człowiek i naukowiec - w 3 rocznicę śmierci Profesora.
Seminarium odbędzie się 2 grudnia 2020 r. o godz. 11.00 na platformie MS Teams. Link do spotkania .

02.12.2020 - 03.12.2020

Ekologia – nauka czy ideologia?

Program sympozjum Ekologia – nauka czy ideologiaZapraszamy do udziału w sympozjum Ekologia – nauka czy ideologia, które odbędzie się 3 grudnia 2020 r. Sympozjum organizują Katedra Filozofii Kultury i Podstaw Retoryki KUL, Katedra Historii Filozofii UKSW, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, a także Fundacja „Lubelska Szkoła Filozofii” i Adler Institute z USA. Będzie to już XIX Międzynarodowe Sympozjum z cyklu Przyszłość Cywilizacji Zachodu.

Wszystkie wykłady odbędą się online na platformie internetowej TEAMS.

Link do Sympozjum https://bit.ly/2020_cywilizacja.

05.12.2020 - 08.12.2020

Nowy temin rekolekcji adwentowych

Nastąpiła zmiana terminu rekolekcji adwentowych. Odbęda się one od 6 do 8 grudnia. Nauki będzie głosił o. Paweł Szpyrka SJ.

Nauki w niedzielę na wszystkich Mszach św., a w poniedziałek  i wtorek na roratach o 6.30 oraz o 12.30 i 19.00.

Przypominamy, że w związku z obowiązującymi obostrzeniami epidemicznymi w Kościele Akademickim KUL może przebywać jednocześnie maksymalnie 16 osób. Wszystkie msze św. są transmitowane online.