Człowiek i zwierzęta – współistnienie czy eksploatacja?Uniwersytet Otwarty KUL serdecznie zaprasza na wykład „Człowiek i zwierzęta – współistnienie czy eksploatacja?”, który wygłosi gość specjalny – dr Andrzej G. Kruszewicz, polski ornitolog, podróżnik, autor licznych publikacji popularyzujących wiedzę o przyrodzie, dyrektor Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie, gdzie utworzył Azyl dla Ptaków. Spotkanie, współorganizowane z Lubelskim Kuratorium Oświaty, odbędzie się w 14 czerwca (środa) o godz. 15.30 w Gmachu Głównym, sala GG-110. Wykład ma charakter otwarty, ze szczególną dedykacją dla nauczycieli.

img_7889 "Media-Kościół-Dialog" to tytuł debaty, która odbędzie się w ramach cyklu Ekumeniczny Lublin. Ludzie i formy dialogu. Ku Jerozolimie 2 grudnia 2020 o godz. 18.00. W debacie wezmą udział rzecznicy prasowi Kościołów- ks. dr Leszek Gęsiak SJ (Kościół Rzymskokatolicki), Agnieszka Godfrejów-Tarnogóska (Kościół Ewangelicko-Agusburski), dk.  dr Łukasz Leonkiewicz (Kościół Prawosławny) oraz ks. dr hab. Krzysztof Marcyński SAC (UKSW). Spotkanie poprowadzi ks. dr hab. Sławomir Pawłowski, prof. KUL. Debata będzie transmitowana online na stronie: http://ekumenizmlublin.pl.

seminarium_Kloczowski1 Dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych KUL oraz Dyrektor Ośrodka Badań nad Geografią Historyczną Kościoła w Polsce KUL serdecznie zapraszają na Pierwsze Seminarium im. Jerzego Kłoczowskiego pt. Człowiek w czasie i przestrzeni. Prof. Jerzy Kłoczowski człowiek i naukowiec - w 3 rocznicę śmierci Profesora.
Seminarium odbędzie się 2 grudnia 2020 r. o godz. 11.00 na platformie MS Teams. Link do spotkania .