Bieżące

common room„Dlaczego KUL?" to tytuł wykładu, który wygłosi ks. prof. dr hab. Andrzej Szostek, Rektor KUL w latach 1998-2004. Będzie to ostatnie przed wakacjami wydarzenie z cyklu spotkań w Common Room w ramach projektu „Otwarta integracja" współfinansowanego z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji. Ks. prof. Szostek podzieli się swoimi doświadczeniami związanymi z okresem nauki na KUL, a także zaprosi uczestników spotkania do dyskusji. Spotkanie odbędzie się 21 czerwca 2017 r. (środa) o godz. 17.00 w Gmachu Głównym, sala GG-110 i przeprowadzone zostanie w języku angielskim.

Wkrótce

„The History of Philosophy as Told from the Future” Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów „The History of Philosophy as Told from the Future” w dniach 11-15 maja 2020 r. poprowadzi prof. Steve Fuller (University of Warwick).

 wykłady „New World Order and New Atheism”Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów „New World Order and New Atheism” w dniach 18-22 maja 2020 r. poprowadzi prof. Curtis Hancock (Rockhurst Jesuit University, Kansas City, Missouri).

2020_kul_wojtyla_memorial_lectures_plakat_reimersWydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Karol Wojtyła Memoral Lectures. Tegoroczną edycję wykładów Veritas splendor and Philosophy w dniach 1-5 czerwca 2020 r. poprowadzi prof. Adrian Reimeres (Notre Dame University).

Wydział Filozofii zaprasza do udziału w 4th Chinese-Polish Workshop on Applied Logic.

 

Workshop, który odbędzie się na KUL 17-18 sierpnia 2020 r., jest organizowany we współpracy z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, Polską Akademią Nauk i uniwersytetami z Chin - Bejing Normal University, Zhejiang University in Hangzhou, Tsinghua University Beijing i Sun Yat-Sen University, Guangzhou.

 

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.