07.06.2018 - 08.06.2018

Święto Patronalne KUL

Obchody Święta Patronalnego KUL, przypadającego w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (8 czerwca 2018r.), będą miały w tym roku szczególny charakter ze względu na Jubileusz 100-lecia Uniwersytetu. Rozpoczną one Światowy Zjazd Absolwentów KUL (8-9 czerwca 2018 r.), a ich pierwszym punktem będzie Msza św. w Kościele Akademickim KUL, której przewodniczyć będzie i homilię wygłosi Metropolita Lubelski i Wielki Kanclerz KUL abp Stanisław Budzik.

07.06.2018 - 09.06.2018

Światowy Zjazd Absolwentów KUL

Zjazd AbsolwentówJednym z głównych punktów obchodów jubileuszu 100-lecia KUL będzie Światowy Zjazd Absolwentów KUL (8-9 czerwca 2018 r.). Będzie to oczywiście okazja do spotkania z gronie przyjaciół i znajomych ze studiów, ale w programie Zjazdu znalazło się wiele interesujących punktów m.in. wykłady, koncerty, wystawy czy spotkania autorskie. Nie zabraknie również urodzinowego tortu. Zjazd rozpocznie się obchodami Święta Patronalnego KUL.  Rejestrację na Zjazd już zakończyliśmy, ale większość wydarzeń zjazdowych ma charakter otwarty.

Wydział Filozofii i Kognitywistyka KUL zapraszają we czwartek, 7 czerwca 2018 r. na wykład gościnny Prof. Emiliano Lorini "In Praise of Belief Bases: Logics of Mental Attitudes without Possible Worlds". Wykład rozpocznie się godz. 10.30 w sali CTW-114.

wystawa ChomentowskaW piątą rocznicę śmierci Marii Chomentowskiej (1924-2013), jednej z najwybitniejszych polskich projektantek mebli i wnętrz – współtwórczyni „stylu mebli IWP” – polskiego funkcjonalizmu – Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II we współpracy ze studentami historii sztuki KUL przygotowało pierwszą monograficzną wystawę jej twórczości. Wystawę "Praktyczne piękno" w Gmachu Głównym KUL będzie można oglądać do 30 września 2018 r., a jej wernisaż odbędzie się 23 marca o godz. 18.30.

Wystawa Z miłości do sztukiMuzeum KUL oraz Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej zapraszają na wystawę „Z miłości do sztuki”, która będzie prezentowana w Muzeum Południowego Podlasia od 18 marca do 2 września 2018 r. Na wystawie będzie można obejrzeć pochodzące  ze zbiorów Muzeum KUL bogate zbiory malarstwa, a także ceramiki i szkła. Wernisaż odbędzie się 16 marca 2018 r. o godz. 18.00.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na LubelszczyźnieJuż po raz trzeci w naszym regionie będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Lubelszczyźnie (25-29 stycznia 2021). Inauguracja obchodów odbędzie się w poniedziałek 25 stycznia o godz. 10 na KUL i będzie transmitowana na profilu Facebook Pracowni Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL.

Program Dni

27.01.2021 - 10.02.2021

Zimowa sesja egzaminacyjna

egzaminOd 28 stycznia do 10 lutego 2021 r. trwać będzie zimowa sesja egzaminacyjna. Ze względu na epidemię koronawirusa będzie się ona odbywać w trybie zdalnym.

Wszystkim studentom życzymy sukcesów!

Konferencja „Aktualność przesłania Prymasa Wyszyńskiego w oczekiwaniu na beatyfikację”Kardynał Stefan Wyszyński przewodził polskiemu Kościołowi przez ponad 30 lat. Przez ten czas wielokrotnie zabierał głos nie tylko w sprawach istotnych dla Kościoła, ale także dla społeczeństwa. Przybliżenie bogatego dziedzictwa nauczania Prymasa w oczekiwaniu na Jego beatyfikację to cel konferencji naukowej online, na którą zaprasza KUL w sobotę 30 stycznia 2021. – Nauczanie kardynała Stefana Wyszyńskiego nie straciło na swej aktualności – mówi jeden z organizatorów konferencji, prorektor ds. misji i administracji KUL ks. prof. Mirosław Sitarz.