Spektakl ZazdrośniceTeatr ITP zaprasza na spektakl „Zazdrośnice”. Przedstawienie będzie można obejrzeć  7 i 9 czerwca 2019 r. o godz. 19.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-02. Spektakl jest oparty na książce Erica-Emmanuela Schmitta.

Szczegóły dotyczące rezerwacji wejściówek na stronie teatru.

Franciszkańki HofmanKatolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz Prowincja św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych zapraszają na wystawę „Franciszkański Hofman. Sztukę robi się jako służbę Bożą”. Wernisaż odbędzie się 7 czerwca 2019 r. o godz. 18.00. Ekspozycję w Muzeum KUL będzie można zwiedzać do 30 września 2019 r.

Wystawa ilustacji Łukasza WronyGaleria 1 im. B. Słomki zaprasza na wernisaż wystawy ilustracji Łukasza Wrony, który odbędzie się 6 czerwca 2019 r. o godz.17.00 w siedzibie Galerii na II piętrze Gmachu Głównego (galeria w Auli Stefana kard. Wyszyńskiego).

ap2rgb Koło Naukowe Studentów Historii Sztuki zaprasza na interdyscyplinarną konferencję naukową „Naśladownictwo czy inspiracja? Problem podobieństwa w sztuce". Obrady odbędą się w dniach 5–7 czerwca 2019 r. w Bibliotece Uniwersyteckiej KUL w Lublinie, przy ul. Chopina 27.  W centrum rozważań znajdzie się problem naśladownictwa w sztukach plastycznych jak i związanych ze słowem. Prelegenci z całej Polski poruszą kwestie związane z kopią, inspiracją oraz natchnieniem, odnosząc się zarówno do współczesności jak i dawnych wieków.

Program

03.10.2020 - 25.10.2020

Festiwal organowy Ewangelicka 1

Festiwal organowy Ewangelicka 1Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II jest współorganizatorem tegorocznej edycji Festiwalu Ewangelicka 1, która nosi tytuł Rozmowy z Muzyką, a będzie się odbywać w ramach programu „Ekumeniczny Lublin 2020. Ludzie i formy dialogu. Ku Jerozolimie". Festiwal tradycyjnie odbędzie się w Kościele Ewangelicko-Augsburskim w Lublinie. Każdy z czterech koncertów to zarazem zamknięta w sensie estetycznym i koncepcyjnym całość, jak i część większej struktury, tworzą je bowiem wspólny przekaz kompletnych wypowiedzi artystycznych pojedynczych wykonawców (każdy koncert znaczy tyle, co rozdział książki, choć może też funkcjonować odrębnie). Każde spotkanie muzyczne będzie poprzedzone słowem mówionym, w którym artyści podzielą się z publicznością swoimi przemyśleniami na temat doboru repertuaru i sposobów jego realizacji i prezentacji. Siłą koncertu będzie więc improwizowana rozmowa brzmiąca dźwiękami instrumentu i objaśniana słowem. Do udziału w przedsięwzięciu udało się pozyskać organistów: ks. Attilę Honti wraz z chórem Pueri Cantores Lublinenses (4 pażdziernika 2020), Jadwigę Kowalską (11.pażdziernika 2020), Stanisława Maryjewskiego (18 października 2020) oraz Marcina Simelę (25 października 2020).

15.11.2020 - 18.11.2020

LXII Tydzień Filozoficzny

Koło Filozoficzne Studentów KUL zaprasza na LXII edycję Tygodnia Filozoficznego pod hasłem Bóg – Świat – Umysł, która odbędzie się w dniach 16-18 listopada 2020 r. Ze względu na sytuację epidemiczną nie odbyła się ona zgodnie z pierwotnymi planami w kwietniu br., jednak mamy nadzieję, że ta nadzwyczajna jesienna edycja wydarzenia będzie równie owocna.

Z powodu pandemii COVID-19 nadchodzący Tydzień Filozoficzny przybierze formę hybrydową. Część wystąpień będzie wygłaszana na żywo, część zaś online. Słuchacze będą mieli możliwość śledzenia wykładów w dwóch formach – znajdując się fizycznie na sali lub korzystając z transmisji wideo. Z względów bezpieczeństwa liczba osób mogących uczestniczyć w wydarzeniu na żywo będzie ograniczona.