Wraz z końcem roku akademickiego 2018/2019 studenci i wykładowcy dziennikarstwa KUL kończą pobyt na Kampusie Wschodnim na Majdanku i wracają do Kampus Głównego. Z tej okazji zapraszają na pożegnalny piknik, któremu towarzyszyć będzie spotkanie przy grillu, występy artystyczne studentów, prezentacje prac i działalności byłych i obecnych studentów, mecz piłki nożnej pomiędzy wykładowcami a studentami, a także warsztaty dziennikarskie, fotograficzne, radiowe i pokaz sprzętu foto-video będącego na wyposażeniu powstającego Uniwersyteckiego Centrum Medialnego KUL. Wydarzenie odbędzie się w piątek, 14 czerwca 2019 r., w godz. 12.00-14.00 na terenie Kampusu Wschodniego KUL.

ciecierzyn_2019 Katedra Świata Hiszpańskiego, Polityki i Relacji Międzynarodowych KUL, Szkoła Podstawowa im. bł. bpa Władysława Gorala w Ciecierzynie zapraszają na Święto Patronalne Szkoły i Zjazd Rodziny biskupa Władysława Gorala, które odbędzie się 14 czerwca 2019 r. o godz. 9.00. Wydarzenie odbędzie się w Zespole Palcówek Oświatowych w Ciecierzynie.

kul_plakat_2019_LONDYN_16_czerwca Instytut Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych KUL, Instytut Europy Środkowej w Lublinie, Centrum Europejskie UW, Fundacja  Konrada Adenauera oraz Towarzystwo Nauki i Kultury "Libra" zapraszają na konferencję "Kampania i wybory do Parlamentu Europejskiego: przebieg, wyniki, konsekwencje", która odbędzie się 14 czerwca 2019 r. o godz. 9.00 w INPiSM KUL (ul. Droga Męczenników Majdanka 70), sala DMMII - 134.

ekslibris-_plakat Biblioteka Uniwersytecka zaprasza na wystawę "Exlibris i mała forma graficzna", która prezentuje prace pana Czesława Wosia, grafika specjalizującego się w tworzeniu ekslibrisów w technice akwaforty. Wystawa przedstawia realizacje artysty z różnych okresów jego twórczości, głównie o tematyce religijnej. Obok dzieł samego autora na wystawie można obejrzeć również prace studentów KUL. Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia Biblioteki w holu przed Czytelnią Ogólną  od 5 czerwca do 14 sierpnia 2019 r.

Franciszkańki HofmanKatolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz Prowincja św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych zapraszają na wystawę „Franciszkański Hofman. Sztukę robi się jako służbę Bożą”. Wernisaż odbędzie się 7 czerwca 2019 r. o godz. 18.00. Ekspozycję w Muzeum KUL będzie można zwiedzać do 30 września 2019 r.

Wystawa ilustacji Łukasza WronyGaleria 1 im. B. Słomki zaprasza na wernisaż wystawy ilustracji Łukasza Wrony, który odbędzie się 6 czerwca 2019 r. o godz.17.00 w siedzibie Galerii na II piętrze Gmachu Głównego (galeria w Auli Stefana kard. Wyszyńskiego).

15.11.2020 - 18.11.2020

LXII Tydzień Filozoficzny

Koło Filozoficzne Studentów KUL zaprasza na LXII edycję Tygodnia Filozoficznego pod hasłem Bóg – Świat – Umysł, która odbędzie się w dniach 16-18 listopada 2020 r. Ze względu na sytuację epidemiczną nie odbyła się ona zgodnie z pierwotnymi planami w kwietniu br., jednak mamy nadzieję, że ta nadzwyczajna jesienna edycja wydarzenia będzie równie owocna.

Z powodu pandemii COVID-19 nadchodzący Tydzień Filozoficzny przybierze formę hybrydową. Część wystąpień będzie wygłaszana na żywo, część zaś online. Słuchacze będą mieli możliwość śledzenia wykładów w dwóch formach – znajdując się fizycznie na sali lub korzystając z transmisji wideo. Z względów bezpieczeństwa liczba osób mogących uczestniczyć w wydarzeniu na żywo będzie ograniczona.