03.06.2021 - 06.06.2021

Teatr ITP zaprasza na "Pizzę"

pizza_plakat_maly Teatr ITP zaprasza na spektakl "Pizza", który będzie można obejrzeć od 4 do 6 czerwca 2021 r. o godz. 18.00 w sali CTW -02.

"Pizza" to przewrotny, a zarazem intymny spektakl podejmujący temat miłości małżeńskiej, ale też samej istoty mężczyzny i kobiety. Sytuacja dzieje się sypialni w ciągu nocy. Ona i on jak zwykle spotykają się po skończonym dniu, by wspólnie udać się na spoczynek. Okazuje się, że tym razem zaśnięcie nie będzie takie proste. Noc się przedłuża, a małżonkowie zaczynają doświadczać swojej miłości. Zrzucają z siebie niepotrzebne ubranie, by w pełni stanąć przed sobą w prawdzie. Tym samym odkrywają sens i istotę swojego małżeństwa.

W związku z obostrzeniami epidemicznymi liczba miejsc jest ograniczona, stąd konieczna jest wcześniejsza rezerwacja wejściówek-zaproszeń.

Szczegóły dotyczące rezerwacji wejściówek

Wystawa „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze W roku beatyfikacji absolwenta, a potem Wielkiego Kanclerza KUL – kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, Muzeum KUL swoją wystawą „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze pragnie wpisać się w obchody tego szczególnego wydarzenia.

Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-16.00 do 17 października 2021.

Konferencja „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe"Katedra Dydaktyki, Edukacji Szkolnej i Pedeutologii zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe",  która odbędzie się 21 i 22 września 2021 r. Konferencja odbędzie się w formie online na platformie MS Teams z udziałem gości z zagranicy.

Konferencja „Zygmunt Haupt. Warsztat pisarski – inspiracje-konteksty”Zygmunt Haupt to jeden w najwybitniejszych emigracyjnych dwudziestowiecznych pisarzy polskich, laureat  Nagrody Literackiej „Kultury”, którego twórczość wciąż jest odkrywana w rodzinnym kraju. Jego postaci i dziełom poświęcona będzie międzynarodowa konferencja naukowa „Zygmunt Haupt. Warsztat pisarski – inspiracje-konteksty”,  której jednym z organizatorów będzie Ośrodek Badań nad Literaturą Religijną KUL. Konferencja odbędzie się 22-24 września 2021, w siedzibie Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM (Collegium Maius). Obrady będą odbywać się w formie hybrydowej, chętni do udziału w konferencji w formie online są proszeni o kontakt na adres konferencjahaupt2020@gmail. com.