Biblioteka Uniwersytecka serdecznie zaprasza na wykład dr Grażyny Połuszejko (Muzeum Lubelskie) "Fenomen przyjaźni polsko-węgierskiej. Ponad tysiącletnie związki dynastyczne, naukowe, kulturalne, ekonomiczne oraz braterstwo broni", który odbędzie się 6 grudnia 2017 r. o godz. 13.00 w Czytelni Teologiczno-Filozoficznej (IV p.), ul. Chopina 27.

Integralność ludzkiego ciałaInstytut Teologii Moralnej KUL zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową "Integralność ludzkiego ciała jako powinność moralna i granice jego naruszalności", która odbędzie się 6 grudnia 2017 r. o godz. 9.30 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-1031.

04.12.2017 - 07.12.2017

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę

PDPZJuż po raz dwudziesty piąty trwa zbiórka darów w ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. W akcję włączają się również studenci Koła Badań Społecznych Studentów INoRiPS, którzy 5-7 grudnia 2017 r. organizują „Selfie z Mikołajem”. W godz. 9.00-14.00 na parterze Kolegium Jana Pawła II zbierane będą dary (nowa odzież, obuwie, zabawki, książki, słodycze, trwała żywność), które Mikołaj przekaże podopiecznym akcji PDPZ. Każdy chętny będzie mógł wziąć udział w konkursie z nagrodami. Wystarczy przynieść dowolny dar i zrobić selfie z Mikołajem, a następnie wrzucić zdjęcie na FB z #selfiezmikolajemKUL, upublicznić je i zebrać jak najwięcej polubień.

Sympozjum z logiki stosowanej 9-10 grudnia 2017 r. w Beijing Normal University odbędzie się pierwsze Chińsko-Polskie Sympozjum z Logiki Stosowanej. Sympozjum i Workshop są organizowane przez School of Philosophy w Beijing Normal University i Wydział Filozofii KUL.

Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem Ambasady RP w  Pekinie.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

The Problem of Culture in Maritain's Integral HumanismWydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów "The Problem of Culture in Maritain's Integral Humanism" w dniach 25-29 maja 2020 r. poprowadzi prof. John P. Hittinger.

Wykłady odbędą się online.

webinarium 29 maja 2020 r.  odbędzie się międzynarodowe webinarium współorganizowane przez Instytutu Nauk o Polityce i Administracji KUL zatytułowane „European Union in a transition period. Debate on the future of secure Europe".  Głównym celem wydarzenia będzie identyfikacja ogólnoeuropejskiego dyskursu na temat roli i miejsca Unii Europejskiej w świecie w okresie poszukiwania nowego paradygmatu jej polityki zewnętrznej. Seminarium rozpocznie się o godzinie 12.00 i będzie transmitowane online.

Noc Ducha w Kościele Akademickim KULDuszpasterstwo Akademickie KUL zaprasza w nocy z 30 na 31 maja 2020 r. na Zieloną Noc - Noc dla Ducha w Kościele Akademickim KUL czyli wspólną modlitwę przed Zesłaniem Ducha św.

Program:

• 18.30 Nabożeństwo majowe
  • 19.00 Czuwanie prowadzone przez Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym
  • 21.00 Msza Wigilii Zesłania Duch Świętego
  • 23.00-2.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy

Ze względu na ograniczenia dotyczące liczby osób przebywających w kościele związane ze stanem epidemii konieczna jest wcześniejsza rejestracja.

Trzy możliwości zgłoszenia swojego udziału na wybrany punkt programu i

lub czas adoracji (na każde 30 min możliwość zapisania dla 23 osob w/g

obecnych norm dla Kościoła DA co może to ulec zmianie)

1. On-line : REJESTRACJA

Uwaga : aby wpisać się na kilka punktów programu należy wypełnić odzielne zgłoszenia)

2. Telefonicznie codziennie od poniedziałku 25 maja do piatku 29 maja w godz. Od 12.00 do 20.00 na 798 771 717.

3. Osobiście, przed każdą mszą wieczorną przed Kościołem u oo. Jezuitów.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.