07.12.2017 - 10.12.2017

Obchody 99. rocznicy powstania KUL

99 rocznica powstania KUL8 grudnia 2017 r. przypada 99. rocznica powstania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Z tej okazji o godz. 19.00 w Kościele Akademickim KUL zostanie odprawiona dziękczynna Msza św., natomiast wcześniej, o godz. 11.00, w Auli im. S. Kard. Wyszyńskiego odbędzie się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych i lokalnych pracownikom KUL.

Natomiast 10 grudnia 2017 r. o godz. 16.00 w Kościele Akademickim KUL odbędzie się koncert Chóru Akademickiego KUL z zespołem instrumentów dętych pod tytułem  „Deo et Patriae - koncert w 99. rocznicę KUL”, a o godz. 18.00 w Auli im. S. Kard. Wyszyńskiego będzie miał miejsce nadzwyczajny koncert kameralny w ramach cyklu OPUS MAGNUM – KULowskie wieczory z muzyką.

W czytelni Międzywydziałowej Biblioteki Nauk Matematyczno-Przyrodniczych oglądać można wystawę prezentującą postery prac dyplomowych powstałych w ramach seminarium magisterskiego "Projektowanie krajobrazu kulturowego", pod kierunkiem prof. Sławomira Kolo. Najczęściej są to koncepcje projektowe z Lublina i okolic lub prace związane z miejscem pochodzenia studentów. Ponadto na wystawie pokazane zostały prace rysunkowe i projekty koncepcyjne prof. Sławomira Kolo. Wystawę można oglądać do 9 stycznia 2018 r. przy ul. Konstantynów 1H.

Pokolorujmy ich światDziekanat Wydziału Nauk Humanistycznych KUL  zaprasza do udziału w akcji społecznej „Razem pokolorujmy ich świat”. W ramach akcji od 7 do 14 grudnia 2017 r. prowadzona będzie zbiórka materiałów plastycznych dla dzieci z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego im. Antoniego Gębali w Lublinie. Dary można przynosić do Dziekanatu WNH (GG-147).

Sympozjum z logiki stosowanej 9-10 grudnia 2017 r. w Beijing Normal University odbędzie się pierwsze Chińsko-Polskie Sympozjum z Logiki Stosowanej. Sympozjum i Workshop są organizowane przez School of Philosophy w Beijing Normal University i Wydział Filozofii KUL.

Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem Ambasady RP w  Pekinie.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na LubelszczyźnieJuż po raz trzeci w naszym regionie będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Lubelszczyźnie (25-29 stycznia 2021). Inauguracja obchodów odbędzie się w poniedziałek 25 stycznia o godz. 10 na KUL i będzie transmitowana na profilu Facebook Pracowni Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL.

Program Dni

27.01.2021 - 10.02.2021

Zimowa sesja egzaminacyjna

egzaminOd 28 stycznia do 10 lutego 2021 r. trwać będzie zimowa sesja egzaminacyjna. Ze względu na epidemię koronawirusa będzie się ona odbywać w trybie zdalnym.

Wszystkim studentom życzymy sukcesów!

Konferencja „Aktualność przesłania Prymasa Wyszyńskiego w oczekiwaniu na beatyfikację”Kardynał Stefan Wyszyński przewodził polskiemu Kościołowi przez ponad 30 lat. Przez ten czas wielokrotnie zabierał głos nie tylko w sprawach istotnych dla Kościoła, ale także dla społeczeństwa. Przybliżenie bogatego dziedzictwa nauczania Prymasa w oczekiwaniu na Jego beatyfikację to cel konferencji naukowej online, na którą zaprasza KUL w sobotę 30 stycznia 2021. – Nauczanie kardynała Stefana Wyszyńskiego nie straciło na swej aktualności – mówi jeden z organizatorów konferencji, prorektor ds. misji i administracji KUL ks. prof. Mirosław Sitarz.