02.12.2018 - 05.12.2018

Rekolekcje adwentowe

Rekolekcje AdwentoweRekolekcje adwentowe  w Kościele Akademickim KUL poprowadzi w tym roku ks. prof. Andrzej Szostek. Ich tematem będzie „Bóg Mądry i Miłosierny”, a odbędą się one 3-5 grudnia 2018 r. Nauki będą głoszone w czasie Mszy św. o godz. 6.30, 12.30 i 19.00.

Po Mszy św. o godz. 19.00 we wtorek 4 grudnia Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński dokona poświęcenia nowego krzyża przed kościołem.

W hołdzie NiepodległejMuzeum KUL oraz Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze zapraszają na wystawę „W hołdzie Niepodległej. Zbiory Muzeum KUL w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze”. Wystawa w Muzeum Karkonoskim będzie czynna do 31 stycznia 2019 r. Uroczyste otwarcie wystawy miało miejsce 26 października 2018 r. o godz. 16.00.

Odpoczynek tancerzyMuzeum KUL zaprasza na kolejną odsłonę wystawy dzieł sztuki „Boznańska, Wyczółkowski, Dunikowski i inni”z kolekcji sztuki polskiej zgromadzonej przez Krzysztofa Musiała. Wystawę, która będzie czynna do 26 stycznia 2019 r., opuściło kilka obrazów, a w ich miejsce pojawiły się nowe. Ekspozycja w Muzeum KUL liczy ponad 70 prac – wybitnych dzieł malarstwa polskiego i rzeźby, ukazuje przekrój przez style i nurty sztuki polskiej, począwszy od połowy XIX wieku, przez okres Młodej Polski, po dwudziestolecie międzywojenne, École de Paris i rodzącą się awangardę.

14.10.2018 - 03.12.2018

XIX Akcja „Polacy-Rodakom”

Polacy-rodakomSpołeczność akademicka KUL nie pozostaje obojętna na los Polaków za wschodnią granicą. W ramach akcji „Polacy-Rodakom”, organizowanej przez Senatora RP Stanisława Gogacza, od 15 października do 3 grudnia 2018 r., prowadzona będzie zbiórka produktów spożywczych oraz zabawek-przytulanek. Zebrane produkty posłużą do przygotowania paczek świąteczno-noworocznych, które trafią do polskich rodzin mieszkających za wschodnią granicą, m.in. na Ukrainie.

Wystawa rysunków prof. Kolo

Wydział Nauk Ścisłych i Nauk o Zdrowiu zaprasza na wystawę rysunków dr. hab. Sławomira Kolo, prof. KUL oraz posterów prac dyplomowych z lat 2010-2019, która będzie prezentowana w Bibliotece Wydziału Nauk Ścisłych i Nauk o Zdrowiu przy ul. Konstantynów 1H. Otwarcie wystawy odbędzie się w środę 11 grudnia 2019 r. o godz. 15.00.

9 grudnia 2019 r. zakończyły się prace konserwatorskie przy pięciu barokowych rzeźbach ołtarzowych ze zbiorów Muzeum KUL dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Już 13 grudnia w Muzeum KUL  o godz. 15.00 odbędzie się prezentacja odrestaurowanych rzeźb sakralnych. Wystawa potrwa do 20 grudnia 2019 r.

banerek-sztukawedrujac Muzeum KUL zaprasza na uroczyste otwarcie wystawy "Sztuka Wędrująca", które dobędzie się 15 grudnia 2019 r. o godz. 15.00 w Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy. Wystawa prezentuje najcenniejsze działa sztuki ze zbiorów muzealnych KUL.  Prezentowane zbiory można oglądać do 1 marca 2020.

16.12.2019 - 17.12.2019

Opłatek uniwersytecki

opłatek uniwersytecki 2019Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński wraz z Uczelnianym Samorządem Studentów KUL serdecznie zaprasza na uroczyste spotkanie z okazji Opłatka Uniwersyteckiego, które odbędzie się 17 grudnia 2019 r. o godz. 16.00 w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Plakat_Druk_1 Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na wystawę "Merry Christmas" prezentującą kolekcję pocztówek i książek w języku angielskim z końca XIX i początku XX wieku dotyczącą Świąt Bożego Narodzenia. Kolekcja jest własnością Henryka Wójcika, absolwenta Historii Sztuki KUL obecnie mieszkającego w Toronto w Kanadzie. Otwarcie wystawy nastąpi  18 grudnia 2019 r. o godzinie 12.00 (IV piętro BU KUL). Wystawa będzie czynna do 2 lutego 2020 roku.