Bp GoralKatedra Świata Hiszpańskiego KUL zaprasza na sympozjum „Błogosławiony biskup Władysław Goral”, które odbędzie się 6 grudnia 2018 r. o godz. 10.00 w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-114.

2018_sympozjum_metafizyczne_plakat_s Katedra Metafizyki KUL wraz z Katedrą Antropologii Filozoficznej i Filozofii Prawa oraz Polskim Towarzystwem Tomasza z Akwinu (oddział Società Internazionale Tommaso d’Aquino) zaparszają na XXI Ogólnopolskie Sympozjum na temat: Spór o Metafizykę z cyklu „Zadania Współczesnej Metafizyki” z okazji 10. rocznicy śmierci Ojca Prof. Mieczysława A. Krąpca, które rozpocznie się 6 grudnia 2018 r. (czwartek) o godz. 10.00 w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-113.

W hołdzie NiepodległejMuzeum KUL oraz Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze zapraszają na wystawę „W hołdzie Niepodległej. Zbiory Muzeum KUL w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze”. Wystawa w Muzeum Karkonoskim będzie czynna do 31 stycznia 2019 r. Uroczyste otwarcie wystawy miało miejsce 26 października 2018 r. o godz. 16.00.

Odpoczynek tancerzyMuzeum KUL zaprasza na kolejną odsłonę wystawy dzieł sztuki „Boznańska, Wyczółkowski, Dunikowski i inni”z kolekcji sztuki polskiej zgromadzonej przez Krzysztofa Musiała. Wystawę, która będzie czynna do 26 stycznia 2019 r., opuściło kilka obrazów, a w ich miejsce pojawiły się nowe. Ekspozycja w Muzeum KUL liczy ponad 70 prac – wybitnych dzieł malarstwa polskiego i rzeźby, ukazuje przekrój przez style i nurty sztuki polskiej, począwszy od połowy XIX wieku, przez okres Młodej Polski, po dwudziestolecie międzywojenne, École de Paris i rodzącą się awangardę.

„The History of Philosophy as Told from the Future” Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów „The History of Philosophy as Told from the Future” w dniach 11-15 maja 2020 r. poprowadzi prof. Steve Fuller (University of Warwick).

wykłady „New World Order and New Atheism”Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów „New World Order and New Atheism” w dniach 18-22 maja 2020 r. poprowadzi prof. Curtis Hancock (Rockhurst Jesuit University, Kansas City, Missouri).

2020_kul_wojtyla_memorial_lectures_plakat_reimersWydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Karol Wojtyła Memoral Lectures. Tegoroczną edycję wykładów Veritas splendor and Philosophy w dniach 1-5 czerwca 2020 r. poprowadzi prof. Adrian Reimeres (Notre Dame University).

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.