Kultura i tożsamośćMinisterstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Rada ds. społecznych Konferencji Episkopatu Polski, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II oraz Akademia Ignatianum zapraszają na ósmą konferencję z cyklu „Polonia Restituta – Dekalog dla Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości”, której tematem będzie „Kultura i Tożsamość”. Konferencja odbędzie się 10 grudnia 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-408. Rozpocznie się o godz. 9.30, a poprzedzi ją Msza św. w intencji Kościoła i Ojczyzny o godz. 8.00, której przewodniczyć będzie Metropolita Lubelski i Wielki Kanclerz KUL abp Stanisław Budzik.

2 października 2018 r. Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński prowadził będzie rozważania podczas apelu jasnogórskiego. W nabożeństwie weźmie udział grupa pracowników i studentów w ramach wyjazdu zorganizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół KUL, a wszystkich, którzy nie będą mogli przybyć w tym dniu na Jasną Górę zapraszamy do łączności w modlitwie.

W hołdzie NiepodległejMuzeum KUL oraz Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze zapraszają na wystawę „W hołdzie Niepodległej. Zbiory Muzeum KUL w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze”. Wystawa w Muzeum Karkonoskim będzie czynna do 31 stycznia 2019 r. Uroczyste otwarcie wystawy miało miejsce 26 października 2018 r. o godz. 16.00.

Odpoczynek tancerzyMuzeum KUL zaprasza na kolejną odsłonę wystawy dzieł sztuki „Boznańska, Wyczółkowski, Dunikowski i inni”z kolekcji sztuki polskiej zgromadzonej przez Krzysztofa Musiała. Wystawę, która będzie czynna do 26 stycznia 2019 r., opuściło kilka obrazów, a w ich miejsce pojawiły się nowe. Ekspozycja w Muzeum KUL liczy ponad 70 prac – wybitnych dzieł malarstwa polskiego i rzeźby, ukazuje przekrój przez style i nurty sztuki polskiej, począwszy od połowy XIX wieku, przez okres Młodej Polski, po dwudziestolecie międzywojenne, École de Paris i rodzącą się awangardę.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.