„Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka.Katedra Dydaktyki i Edukacji Szkolnej zaprasza na międzynarodową konferencję naukową Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe, która odbędzie się 11-12 grudnia 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-114. Konferencję patronatem objęła Przewodnicząca  Zespołu Edukacji Elementarnej przy Komitecie Nauk Pedagogicznych PAN prof. dr hab. Józefa Bałachowicz.

2018_plakat_a3_pelc_Zapraszamy na otwarte seminarium „Religia i marzenie o nieśmiertelności. Wokół ostatniego tekstu prof. Jerzego Pelca”. Przedmiotem seminarium będzie wspomniany w tytule artykuł wybitnego polskiego filozofa prof. Jerzego Pelca (1924-2017) Rozmyślania o wierzeniu, który jest najprawdopodobniej jego ostatnim tekstem napisanym przed śmiercią. Skomentują go: ks. prof. Andrzej Bronk (KUL), który miał okazję współpracować z Jerzym Pelcem, prof. Czesław Nosal (SWPS), dr Stanisław Majdański (KUL) i dr hab. Marek Lechniak prof. KUL.

Seminarium rozpocznie się 11 grudnia 2018 r. (wtorek) o godz. 15.30 w Gmachu Głównym, sala GG-208.

antyk_luty20 Zarząd Komisji Badań nad Antykiem Chrześcijańskim TN KUL, Katedra Historii Sztuki Wczesnochrześcijańskiej i Tradycji Antycznej KUL oraz Katedra Patrologii Greckiej i Łacińskiej KUL zapraszają na posiedzenie naukowe z referatem ks. prof. dra hab. Marka Starowieyskiego (Uniwersytet Warszawski) pt. Chrystus islamu – apokryficzna „Ewangelia Barnaby”. Posiedzenie rozpocznie się w czwartek 27 lutego 2020 r. o godzinie 18.00 w Gmachu Głównym, sala GG-243.

kul_plakat_2020_seminarium_3_marca Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL, Team Europe, PTSE oddział w Lublinie, Stowarzyszenie Edukacji i Badań Międzynarodowych ERIA, Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Lublin zapraszają na seminarium naukowe "Priorytety nowej Komisji Europejskiej a współczesne wyzwania dla Unii Europejskiej", które odbędzie się 3 marca 2020 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-618. Początek wydarzenia o godz. 11.30.

04.03.2020 - 06.03.2020

Czas na umysł 2.0

Czas na umysł 2.0 to Ogólnopolska konferencja organizowana przez Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki KUL dla młodych naukowców i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Odbędzie się ona 5 i 6 marca 2020 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Konferencja ma charakter interdyscyplinarnych wykładów oraz warsztatów obejmujących takie dyscypliny jak kognitywistyka, nauki społeczne, filozofia, psychologia ewolucyjna, retoryka, językoznawstwo, kognitywistyka sztuki, antropologia, neuroetyka oraz neurobiologia.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.