11.12.2019 - 12.12.2019

Dzień Peruwiański na KUL

kul_plakat_2019_dzien_peruwianski_pl  Katedra Świata Hiszpańskiego, Polityki i Relacji Międzynarodowych KUL, Koło Hiszpańsko-Polskie przy KUL, Konsul Honorowy Peru w Lublinie oraz Liceum Śródziemnomorskie w Lublinie zapraszają na "Dzień Peruwiański", który odbędzie się 12 grudnia 2019 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 114. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11.00.

kul_plakat_2019_KONSERWATORIUM_12_XII Instytut Jana Pawła II KUL, w ramach cyklu Konwersatorium Myśli Karola Wojtyły – Jana Pawła II "Filozof, teolog, poeta, papież", zaprasza na wykład ks.  dr. hab. Stanisława Suwińskiego oraz ks. dr. Sławomira Tykarskiego (Laboratorium św. Jana Pawła II UMK) zatytułowany „(Nie)Aktualność wezwania Jana Pawła II do świętości małżeńskiej wobec współczesnego indywidualizmu". Spotkanie konwersatoryjne odbędzie się 12 grudnia 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II w sali C-220 o godz. 17.00.

antyk_grudziea19 Zarząd Komisji Badań nad Antykiem Chrześcijańskim TN KUL, Katedra Historii Sztuki Wczesnochrześcijańskiej i Tradycji Antycznej KUL oraz Katedra Patrologii Greckiej i Łacińskiej KUL zapraszają na posiedzenie naukowe z referatem prof. dr. hab. Piotra Kochanka (KUL) pt. „Pharus" w pismach późnoantycznych i wczesnośredniowiecznych łacińskich autorów chrześcijańskich. Posiedzenie rozpocznie się w czwartek 12 grudnia 2019 r. o godzinie 18.00 w Gmachu Głównym,  sala GG-243.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.