W dniach 20-27 kwietnia 2015 r. Rektor KUL, ks. prof. Antoni Dębiński zaprasza serdecznie na obchody rocznicy kanonizacji św. Jana Pawła II, która przypada 27 kwietnia 2015 r.

W tygodniu poprzedzającym I rocznicę kanonizacji św. Jana Pawła II w dniach 20-24 kwietnia 2015 r. Rektor KUL zaprasza społeczność KUL, a także mieszkańców Lublina na codzienną wspólną modlitwę Regina Coeli oraz Litanię do św. Jana Pawła II pod pomnikiem Papieża-Polaka i Stefana kardynała Wyszyńskiego - dziedziniec KUL, godz. 12.00.

Aniela_hr._Potulicka

8 kwietnia minęła 154. rocznica urodzin Anieli hrabiny Potulickiej (8 IV 1861 - 17 X 1932), katolickiej działaczki społecznej i oświatowej, ofiarodawczyni Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Z tej okazji Biblioteka Uniwersytecka KUL oraz Archiwum Uniwersyteckie KUL zorganizowały wystawę pt. Bogu i Ojczyźnie - hrabina Aniela Potulicka. Wystawa upamiętnia związki hrabiny Potulickiej z Uniwersytetem oraz rolę jej dobroczynności dla społeczności akademickiej. Ponadto obrazuje wspaniałą osobowość, która również w naszych czasach jest znakomitym przykładem szlachetnej postawy, ukazującej różne możliwości hojnej służby Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie.

Wystawę można oglądać w dniach 8 kwietnia-15 czerwca 2015 r. w holu Czytelni Głównej Biblioteki Uniwersyteckiej KUL (ul. Chopina 27) w godzinach pracy Biblioteki.