6 kwietnia 2016 r. w ramach Dni Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Lexalia 2016 Instytut Administracji po raz czwarty organizuje konkurs dla uczniów wszystkich typów szkół ponadgimnazjalnych w kraju. Konkurs ma na celu sprawdzenie wiedzy z zakresu Konstytucji RP oraz ustaw regulujących funkcjonowanie samorządu terytorialnego w Polsce.

Klub Inteligencji Katolickiej w Lublinie oraz Akademicki Klub Myśli Społeczno-Politycznej "Vade Mecum" zapraszają na dyskusję wokół książki prof. Mieczysława Ryby "O naprawę polityki polskiej". Oprócz autora gośćmi spotkania będą: dr hab. Przemysław Czarnek oraz red. Jacek Karnowski. Wydarzenie odbędzie się 6 kwietnia 2016 r. o godz. 17.00 w Centrum Transferu Wiedzy KUL, sala CTW-102.

Instytut Historii Sztuki KUL oraz Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych i Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zapraszają na VII edycję otwartych wykładów o sztuce Nieskończony eksperyment - sztuka i obrazy nowoczesności.

Dwunasty wykład w cyklu, zatytułowany Dziewiętnastowieczni odkrywcy mikrofotografii i pierwsze jej zastosowanie w sztuce wygłosi Ewa Letkiewicz 6 kwietnia 2016 r. o godz. 17.00 MBP, Gmach Centrum Kultury, Lublin ul. Peowiaków 12.

W dniach 4-14 kwietnia 2016 r. Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL będzie gościł profesor Rumu Sarkar, która przeprowadzi zajęcia z zakresu Global Finance & International Financial Crimes. Studenci biorący udział w wykładach otrzymają certyfikat uczestnictwa w kursie. Zgłoszenia studentów przyjmuje mgr Marzena Pawelec w Sekretariacie Instytutu Prawa (instytut.prawa@kul.pl).

Katedra Semiotyki i Retoryki Dziennikarstwa Audiowizualnego Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL oraz Koło Naukowe Studentów Retoryki Stosowanej organizuje VI Ogólnopolski Międzyuczelniany Konkurs Oratorski. Wydarzenie odbędzie się 12 kwietnia 2016 r. w Collegium Joannis Pauli II, sala C-1030, o godz. 14.00.

Zgłoszenia przyjmowane są do 4 kwietnia 2016 r. na adres e-mail: konkurs.oratorski@gmail.com.

Więcej informacji

Uniwersytet Otwarty KUL zaprasza maturzystów na bezpłatne, intensywne powtórki przedmaturalne z języka polskiego i matematyki oraz z historii sztuki i następujących języków: angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego i łaciny. Zajęcia odbywać się będą w pięć wiosennych sobót (począwszy od 19 marca 2016 r.), a ich zwieńczeniem w dniu 27 kwietnia 2016 r. będzie Ostatnia Deska Ratunku, czyli wielka powtórka z języka polskiego i matematyki specjalnie przygotowana dla uczestników Dnia Otwartego KUL.

Zapraszamy na V Letnią Szkołę Kognitywistyki, odbywającą się w Kazimierzu Dolnym w dniach 8-11 września 2021 r. Tytuł tegorocznej Letniej Szkoły Kognitywistyki wskazuje na niestandardowe i szerokie podejście do problematyki emocji.