Ośrodek Badań Wschodnioeuropejskich - Centrum UKRAINICUM KUL zaprasza na konferencje naukową „Nieba i ziemi Królowa, Maryja, Opiekunka miasta Lwowa, Maryja!” Tradycja kultu opieki Matki Bożej nad narodem w kontekście jubileuszu 360 rocznicy ślubów króla Jana Kazimierza" w dniach 7-9 kwietnia 2016 r. Pierwszy dzień obrad konferencji będzie miał miejsce w Collegium Joannis Pauli II KUL, sala C-1031 w godz. 12.00-16.30. Kolejne dni obrad odbędą się we Lwowie.

Zaproszenie

Biblioteka Instytutu Historii KUL oraz Katedra Historii Średniowiecznej organizują konferencję Spojrzenie historyka na podróże i podróżujących na przestrzeni wieków. Wydarzenie odbędzie się 7 kwietnia 2016 r. o godz. 10.00 w Bibliotece Instytutu Historii, Gmach Główny KUL, sala GG-20.

Program

W dniach 4-14 kwietnia 2016 r. Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL będzie gościł profesor Rumu Sarkar, która przeprowadzi zajęcia z zakresu Global Finance & International Financial Crimes. Studenci biorący udział w wykładach otrzymają certyfikat uczestnictwa w kursie. Zgłoszenia studentów przyjmuje mgr Marzena Pawelec w Sekretariacie Instytutu Prawa (instytut.prawa@kul.pl).

Katedra Semiotyki i Retoryki Dziennikarstwa Audiowizualnego Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL oraz Koło Naukowe Studentów Retoryki Stosowanej organizuje VI Ogólnopolski Międzyuczelniany Konkurs Oratorski. Wydarzenie odbędzie się 12 kwietnia 2016 r. w Collegium Joannis Pauli II, sala C-1030, o godz. 14.00.

Zgłoszenia przyjmowane są do 4 kwietnia 2016 r. na adres e-mail: konkurs.oratorski@gmail.com.

Więcej informacji

Uniwersytet Otwarty KUL zaprasza maturzystów na bezpłatne, intensywne powtórki przedmaturalne z języka polskiego i matematyki oraz z historii sztuki i następujących języków: angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego i łaciny. Zajęcia odbywać się będą w pięć wiosennych sobót (począwszy od 19 marca 2016 r.), a ich zwieńczeniem w dniu 27 kwietnia 2016 r. będzie Ostatnia Deska Ratunku, czyli wielka powtórka z języka polskiego i matematyki specjalnie przygotowana dla uczestników Dnia Otwartego KUL.

Instytut Historii Sztuki KUL oraz Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych i Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zapraszają na VII edycję otwartych wykładów o sztuce Nieskończony eksperyment - sztuka i obrazy nowoczesności.