Bieżące

Ośrodek Badań nad Polonią i Duszpasterstwem Polonijnym KUL, Towarzystwo Przyjaciół KUL, Parafia Chrystusa Króla Londyn-Balham, Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii oraz Fundacja Armii Krajowej w Londynie zapraszają 16 kwietnia 2016 r. na międzynarodowego sympozjum naukowe Polacy w kulturze Wielkiej Brytanii. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10.00 w Parafii Chrystusa Króla, Londyn-Balham.

Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL zaprasza do udziału w XXV Ogólnopolskiej Konferencji Uniwersyteckich Poradni Prawnych, która odbędzie się w dniach 15-17 kwietnia 2016 r. pod hasłem: Bezpłatna pomoc prawna pod rządami nowego prawa. Rola uniwersyteckich poradni prawnych w systemie poradnictwa prawnego.

Wydział Filozofii KUL zaprasza na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów The Tradition of Critical Philosophy w dniach 11-29 kwietnia 2016 r. poprowadzi Profesor John Skorupski (Professor of Moral Philosophy, University of St Andrews).

 

Więcej...

Uniwersytet Otwarty KUL zaprasza maturzystów na bezpłatne, intensywne powtórki przedmaturalne z języka polskiego i matematyki oraz z historii sztuki i następujących języków: angielskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego i łaciny. Zajęcia odbywać się będą w pięć wiosennych sobót (począwszy od 19 marca 2016 r.), a ich zwieńczeniem w dniu 27 kwietnia 2016 r. będzie Ostatnia Deska Ratunku, czyli wielka powtórka z języka polskiego i matematyki specjalnie przygotowana dla uczestników Dnia Otwartego KUL.

 

Więcej...

Instytut Historii Sztuki KUL oraz Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych i Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zapraszają na VII edycję otwartych wykładów o sztuce Nieskończony eksperyment - sztuka i obrazy nowoczesności.

Wkrótce

Konferencja „Aktualność przesłania Prymasa Wyszyńskiego w oczekiwaniu na beatyfikację”Kardynał Stefan Wyszyński przewodził polskiemu Kościołowi przez ponad 30 lat. Przez ten czas wielokrotnie zabierał głos nie tylko w sprawach istotnych dla Kościoła, ale także dla społeczeństwa. Przybliżenie bogatego dziedzictwa nauczania Prymasa w oczekiwaniu na Jego beatyfikację to cel konferencji naukowej online, na którą zaprasza KUL w sobotę 30 stycznia 2021. – Nauczanie kardynała Stefana Wyszyńskiego nie straciło na swej aktualności – mówi jeden z organizatorów konferencji, prorektor ds. misji i administracji KUL ks. prof. Mirosław Sitarz.

 

Więcej