Bieżące

W dniu 28 kwietnia 2016 r. gościem KUL będzie Katarzyna Głowala, Podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia, która w ramach cyklu "Pro publico bono - KULtura człowieka i społeczeństwa" wygłosi wykład Finansowanie służby zdrowia oraz Narodowy Program Zwalczania Chorób Nowotworowych. Wydarzenie odbędzie się w Centrum Transferu Wiedzy KUL 28 kwietnia 2016 r. o godz. 9.10, sala CTW-114.

Instytut Socjologii KUL oraz Lubelski Oddział Polskiego Towarzystwa Socjologicznego zapraszają do udziału w V spotkaniu Ogólnopolskiego Seminarium Metodologicznego (nie tylko) dla Socjologów, które odbędzie się dnia 28 kwietnia 2016 r., w Gmachu Głównym KUL w sali GG-208.

 

Program

Instytut Teologii Duchowości KUL oraz Legion Maryi Regia Lublin zaprasza na konferencję naukową Przez Maryję do Jezusa. Wydarzenie odbędzie się 28 kwietnia 2016 r. w Centrum Transferu Wiedzy KUL, aula CTW-408.

Koło Naukowe Studentów Europeistyki "EURO-KUL" oraz Natalia Wysocka, Ambasador Karier UE zapraszają na konferencję Planowanie kariery w instytucjach Unii Europejskiej. Wydarzenie odbędzie się 28 kwietnia 2016 r. w Collegium Iuridicum KUL (ul. Spokojna 1, Lublin) w sali CI-300.

 

Więcej...

Ruszyła rekrutacja na szkolenia w ramach projektu LUK II (Lubelski Uniwersytet Kompetencji). Zgłoszenia do I edycji przyjmowane są do 29 kwietnia 2016 r.

 

Więcej informacji...

Wydział Filozofii KUL zaprasza na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów The Tradition of Critical Philosophy w dniach 11-29 kwietnia 2016 r. poprowadzi Profesor John Skorupski (Professor of Moral Philosophy, University of St Andrews).

 

Więcej...

Instytut Historii Sztuki KUL oraz Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych i Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zapraszają na VII edycję otwartych wykładów o sztuce Nieskończony eksperyment - sztuka i obrazy nowoczesności.

Wkrótce

2020_Aramaic_Enoch_ConferenceSekcja Nauk Biblijnych Wydziału Teologii KUL zaprasza do uczestnictwa w konferencji online „From the Books of Enoch to Genesis Apocryphon: Aramaic Manuscripts of 1 Enoch and Related Aramaic Traditions from Qumran”, która odbędzie się 20–22 października 2020 r. Uczestnictwo w konferencji jest darmowe, konieczna jest rejestracja.

 

Strona konferencji

 

Program  (strefa czasowa - EST/EDT, wschodnie wybrzeże USA)

15.11.2020 - 18.11.2020

LXII Tydzień Filozoficzny

Koło Filozoficzne Studentów KUL zaprasza na LXII edycję Tygodnia Filozoficznego pod hasłem Bóg – Świat – Umysł, która odbędzie się w dniach 16-18 listopada 2020 r. Ze względu na sytuację epidemiczną nie odbyła się ona zgodnie z pierwotnymi planami w kwietniu br., jednak mamy nadzieję, że ta nadzwyczajna jesienna edycja wydarzenia będzie równie owocna.
 
Z powodu pandemii COVID-19 nadchodzący Tydzień Filozoficzny przybierze formę hybrydową. Część wystąpień będzie wygłaszana na żywo, część zaś online. Słuchacze będą mieli możliwość śledzenia wykładów w dwóch formach – znajdując się fizycznie na sali lub korzystając z transmisji wideo. Z względów bezpieczeństwa liczba osób mogących uczestniczyć w wydarzeniu na żywo będzie ograniczona.