II synpozjum doktorantów socjologiiInstytut Socjologii oraz Towarzystwo Przyjaciół KUL zapraszają do udziału w II Ogólnopolskim Sympozjum Doktorantów Socjologii „Polska w socjologii – socjologia w Polsce”, które odbędzie się  3-4 kwietnia 2017 r. w Lublinie.

Prace badawcze podejmowane przez doktorantów stanowią bardzo ważną część prowadzonych w Polsce badań społecznych. Jednocześnie zbyt mało jest okazji do wspólnych spotkań, przestrzeni wymiany doświadczeń i poglądów czy dyskusji dotyczących poszukiwań badawczych młodych naukowców. Sympozjum jest wydarzeniem, które tę przestrzeń poszerza, dając możliwość zaprezentowania swoich zainteresowań badawczych oraz badań prowadzonych w ramach przygotowywanej rozprawy doktorskiej.

W dniach 3-7 kwietnia 2017 roku Koło Filozoficzne Studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II organizuje LIX Tydzień Filozoficzny, kontynuując w ten sposób jedną z najstarszych tradycji Wydziału Filozofii.

problemy etyki prawniczejKoło Naukowe Studentów Prawa KUL wraz z Sekcją Teorii i Filozofii Prawa KNSP KUL zaprasza na ogólnopolską konferencję naukową "Współczesne problemy etyki prawniczej", która odbędzie się 3 kwietnia 2017 r. o godz. 9.00 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-302.

Konferencja inauguruje tegoroczny Tydzień Prawników, który potrwa do 7 kwietnia.

pieniądz gotówkowy czy bezgotówkowyInstytut Ekonomii i Zarządzania KUL oraz Studia Europejskie Uniwersytet w Bremie zapraszają na konferencję „Pieniądz gotówkowy czy bezgotówkowy? Perspektywa Polski i Niemiec”, która odbędzie się 2-3 kwietnia 2017 r. Pierwszego dnia obrady będą miały miejsce w Hotelu Mercure Lublin Centrum, natomiast drugiego w Centrum Transferu Wiedzy,  sala CTW-114.

15.11.2020 - 18.11.2020

LXII Tydzień Filozoficzny

Koło Filozoficzne Studentów KUL zaprasza na LXII edycję Tygodnia Filozoficznego pod hasłem Bóg – Świat – Umysł, która odbędzie się w dniach 16-18 listopada 2020 r. Ze względu na sytuację epidemiczną nie odbyła się ona zgodnie z pierwotnymi planami w kwietniu br., jednak mamy nadzieję, że ta nadzwyczajna jesienna edycja wydarzenia będzie równie owocna.

Z powodu pandemii COVID-19 nadchodzący Tydzień Filozoficzny przybierze formę hybrydową. Część wystąpień będzie wygłaszana na żywo, część zaś online. Słuchacze będą mieli możliwość śledzenia wykładów w dwóch formach – znajdując się fizycznie na sali lub korzystając z transmisji wideo. Z względów bezpieczeństwa liczba osób mogących uczestniczyć w wydarzeniu na żywo będzie ograniczona.