06.04.2017 - 07.04.2017

Konkurs wiedzy o Rosji

Konkurs wiedzy o RosjiJuż po raz szósty Instytut Filologii Słowiańskiej Konkurs wiedzy o Rosji  (język - kultura – historia - realia). Konkursowe zmagania rozpoczną się 7 kwietnia 2017 r. o godz. 10 w Centrum Transferu Wiedzy KUL, sala CTW-202.

Konkurs odbywa się pod patronatem honorowym Dziekana Wydziału Nauk Humanistycznych KUL.

06.04.2017 - 07.04.2017

IV Dzień Ukraiński

IV Dzień UkraińskiStudenci filologii słowiańskiej serdecznie zapraszają na IV Dzień Ukraiński w KUL, który rozpocznie się 7 kwietnia 2017 r. o godz. 10.30 w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113.

Światowe Dni Młodziezy 2017Światowe Dni Młodzieży to nie tylko cykliczne spotkania młodych z całego świata, jak ubiegłoroczne w Krakowie, ale również obchody diecezjalne, które mają miejsce co roku w Niedzielę Palmową. Hasłem tegorocznych obchodów, które w naszej Archidiecezji rozpoczną się już w piątek 7 kwietnia, jest wezwanie: „Uczyńmy z Panem wielkie rzeczy". W ich ramach na KUL w sobotę 8 marca odbędzie się Forum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej. Jednym z organizatorów diecezjalnych obchodów ŚDM jest Uniwersytet Otwarty KUL.

Wydział Filozofii KUL zaprasza nauczycieli na spotkanie "Filozofia i etyka w zreformowanej szkole", które odbędzie się 7 kwietnia 2017 r., o godz. 15.45 w Gmachu Głównym KUL, sala GG-36.

Podczas spotkania nauczycieli filozofii i etyki referat wprowadzający wygłosi dr Jacek Frydrych (KUL), Koordynator Zespołu Ekspertów MEN do spraw podstawy programowej filozofii i etyki.

Spotkanie jest wydarzeniem towarzyszącym LIX Tygodnia Filozoficznego "Żródła filozofii europejskiej"

Biblioteka nie straszyBiblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza do udziału w konkursie literacko-plastycznym „Biblioteka nie straszy! Opowieść biblioteczna”. Celem konkursu jest rozbudzenie zainteresowań czytelniczych i podkreślenie roli czytania oraz bibliotek w życiu społecznym każdego człowieka. Konkurs jest adresowany do dzieci, młodzieży i dorosłych. Do konkursu można zgłaszać prace w formie opowiadania lub komiksu o tematyce związanej z czytaniem, biblioteką lub bibliotekarzami. Termin składania prac konkursowych: 30 kwietnia 2017 r.

Krzyż Kościół AkademickiOd 3 do 6 kwietnia 2017 r. w Kościele Akademickim KUL trwać będą rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je o. Janusz Chwast, dominikanin, długoletni duszpasterz Duszpasterstwa Akademickiego Studnia na warszawskim Służewiu. Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas Mszy św. o godz. 12.30, 17.00 i 19.00.

W dniach 3-7 kwietnia 2017 roku Koło Filozoficzne Studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II organizuje LIX Tydzień Filozoficzny, kontynuując w ten sposób jedną z najstarszych tradycji Wydziału Filozofii.

wystawa KUL ZamośćRektor KUL oraz Dyrektor Muzeum Zamojskiego w Zamościu zapraszają na wystawę „Kierunek sztuka. 85 lat tradycji muzealnych KUL”, która będzie prezentowana w Muzeum Zamojskim w Zamościu od 18 marca do 31 maja 2017 r. Na wystawie znalazły się średniowieczne rzeźby śląskie, malarstwo obce XVI-XIX w. i polskie XIX/XX w., rysunek i grafika oraz rzemiosło artystyczne, w tym porcelana i szkło z najprzedniejszych manufaktur europejskich.

14.03.2017 - 09.04.2017

Wielkopostna akcja charytatywna

wielkopostna zbiórka charytatywnaWielki Post to czas, kiedy społeczność KUL włącza się w dzieła charytatywne. Tym razem chcemy kontynuować rozpoczętą podczas ostatniego Adwentu akcję pomocy dla Dziennego Centrum dla Dzieci i Młodzieży w gruzińskim mieście Kutaisi.

Datki na pomoc dla świetlicy będą zbierane do puszek ustawionych przy portierniach i w Dziale Komunikacji KUL (GG-103). Akcja potrwa do 9 kwietnia 2017 r.

powtórki przed maturąPo raz kolejny startują Uniwersyteckie Powtórki przed Maturą. To doskonała okazja, aby uporządkować i utrwalić wiedzę m.in. z języka polskiego, matematyki czy języków obcych. Uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne, wystarczy się zarejestrować. Powtórki rozpoczynają się w sobotę 11 marca 2017 r.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.