Wydział Filozofii KUL zaprasza nauczycieli na spotkanie "Filozofia i etyka w zreformowanej szkole", które odbędzie się 7 kwietnia 2017 r., o godz. 15.45 w Gmachu Głównym KUL, sala GG-36.

Podczas spotkania nauczycieli filozofii i etyki referat wprowadzający wygłosi dr Jacek Frydrych (KUL), Koordynator Zespołu Ekspertów MEN do spraw podstawy programowej filozofii i etyki.

Spotkanie jest wydarzeniem towarzyszącym LIX Tygodnia Filozoficznego "Żródła filozofii europejskiej"

W dniach 3-7 kwietnia 2017 roku Koło Filozoficzne Studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II organizuje LIX Tydzień Filozoficzny, kontynuując w ten sposób jedną z najstarszych tradycji Wydziału Filozofii.

02.12.2020 - 03.12.2020

Ekologia – nauka czy ideologia?

Program sympozjum Ekologia – nauka czy ideologiaZapraszamy do udziału w sympozjum Ekologia – nauka czy ideologia, które odbędzie się 3 grudnia 2020 r. Sympozjum organizują Katedra Filozofii Kultury i Podstaw Retoryki KUL, Katedra Historii Filozofii UKSW, Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej, a także Fundacja „Lubelska Szkoła Filozofii” i Adler Institute z USA. Będzie to już XIX Międzynarodowe Sympozjum z cyklu Przyszłość Cywilizacji Zachodu.

Wszystkie wykłady odbędą się online na platformie internetowej TEAMS.

Link do Sympozjum https://bit.ly/2020_cywilizacja.