OPUS MAGNUM 9.04Rektor KUL serdecznie zaprasza w niedzielę 9 kwietnia 2017 r. na koncert z cyklu OPUS MAGNUM - KULowskie wieczory z muzyką. Z okazji 156. rocznicy urodzin Anieli hr. Potulickiej, fundatorki fundacji wspierającej KUL, z Nadzwyczajnym koncertem kameralnym wystąpi Kwartet Akademos w składzie: Anna Szabelka - I skrzypce; Joanna Cogiel  -  II skrzypce; Aleksandra Batog - altówka; Danuta Sobik-Ptok - wiolonczela. Koncert odbędzie się o godz. 18.00 w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego KUL, wstęp wolny.

Amargas lamentationesKatedra Świata Hiszpańskiego KUL oraz Parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Dąbrowicy i Chór „Benedictus” zapraszają na "Amargas lamentaciones" (Gorzkie żale po hiszpańsku). Nabożeństwo odbędzie się w niedzielę 9 kwietnia 2017 r. o godz. 9.30 w kościele parafialnym w Dąbrowicy.

Światowe Dni Młodziezy 2017Światowe Dni Młodzieży to nie tylko cykliczne spotkania młodych z całego świata, jak ubiegłoroczne w Krakowie, ale również obchody diecezjalne, które mają miejsce co roku w Niedzielę Palmową. Hasłem tegorocznych obchodów, które w naszej Archidiecezji rozpoczną się już w piątek 7 kwietnia, jest wezwanie: „Uczyńmy z Panem wielkie rzeczy". W ich ramach na KUL w sobotę 8 marca odbędzie się Forum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej. Jednym z organizatorów diecezjalnych obchodów ŚDM jest Uniwersytet Otwarty KUL.

Biblioteka nie straszyBiblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza do udziału w konkursie literacko-plastycznym „Biblioteka nie straszy! Opowieść biblioteczna”. Celem konkursu jest rozbudzenie zainteresowań czytelniczych i podkreślenie roli czytania oraz bibliotek w życiu społecznym każdego człowieka. Konkurs jest adresowany do dzieci, młodzieży i dorosłych. Do konkursu można zgłaszać prace w formie opowiadania lub komiksu o tematyce związanej z czytaniem, biblioteką lub bibliotekarzami. Termin składania prac konkursowych: 30 kwietnia 2017 r.

Krzyż Kościół AkademickiOd 3 do 6 kwietnia 2017 r. w Kościele Akademickim KUL trwać będą rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je o. Janusz Chwast, dominikanin, długoletni duszpasterz Duszpasterstwa Akademickiego Studnia na warszawskim Służewiu. Nauki rekolekcyjne będą głoszone podczas Mszy św. o godz. 12.30, 17.00 i 19.00.

wystawa KUL ZamośćRektor KUL oraz Dyrektor Muzeum Zamojskiego w Zamościu zapraszają na wystawę „Kierunek sztuka. 85 lat tradycji muzealnych KUL”, która będzie prezentowana w Muzeum Zamojskim w Zamościu od 18 marca do 31 maja 2017 r. Na wystawie znalazły się średniowieczne rzeźby śląskie, malarstwo obce XVI-XIX w. i polskie XIX/XX w., rysunek i grafika oraz rzemiosło artystyczne, w tym porcelana i szkło z najprzedniejszych manufaktur europejskich.

14.03.2017 - 09.04.2017

Wielkopostna akcja charytatywna

wielkopostna zbiórka charytatywnaWielki Post to czas, kiedy społeczność KUL włącza się w dzieła charytatywne. Tym razem chcemy kontynuować rozpoczętą podczas ostatniego Adwentu akcję pomocy dla Dziennego Centrum dla Dzieci i Młodzieży w gruzińskim mieście Kutaisi.

Datki na pomoc dla świetlicy będą zbierane do puszek ustawionych przy portierniach i w Dziale Komunikacji KUL (GG-103). Akcja potrwa do 9 kwietnia 2017 r.

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na LubelszczyźnieJuż po raz trzeci w naszym regionie będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Lubelszczyźnie (25-29 stycznia 2021). Inauguracja obchodów odbędzie się w poniedziałek 25 stycznia o godz. 10 na KUL i będzie transmitowana na profilu Facebook Pracowni Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL.

Program Dni

Konferencja „Aktualność przesłania Prymasa Wyszyńskiego w oczekiwaniu na beatyfikację”Kardynał Stefan Wyszyński przewodził polskiemu Kościołowi przez ponad 30 lat. Przez ten czas wielokrotnie zabierał głos nie tylko w sprawach istotnych dla Kościoła, ale także dla społeczeństwa. Przybliżenie bogatego dziedzictwa nauczania Prymasa w oczekiwaniu na Jego beatyfikację to cel konferencji naukowej online, na którą zaprasza KUL w sobotę 30 stycznia 2021. – Nauczanie kardynała Stefana Wyszyńskiego nie straciło na swej aktualności – mówi jeden z organizatorów konferencji, prorektor ds. misji i administracji KUL ks. prof. Mirosław Sitarz.