Open Stage 2017 Uczelniany Samorząd Studentów KUL, Fundacja Sztukmistrze oraz Centrum Spotkania Kultur zapraszają utalentowanych artystycznie studentów do udziału w dziewiątej edycji konkursu „Open Stage”. Termin zgłoszeń upływa 21 kwietnia 2017 r., a pula nagród wynosi 5000 zł.

bp ŚmigielNa chwilę przed Triduum Sacrum na rozważania wielkopostne "Trzy miejsca" zaprasza nas profesor KUL ks. bp Wiesław Śmigiel.

Wystawa "Popiół czy diament"Instytut Historii Sztuki KUL oraz Galeria 1 im. B. Słomki zapraszają na wystawę fotografii zapomnianych miejsc „Popiół czy diament?”. Na wystawie prezentowane są zdjęcia powstałych przed laty pałaców, domów, cerkwi czy cmentarzy, o których dziś już mało kto pamięta. Ekspozycję można oglądać w Galerii 1 im. B. Słomki, na II piętrze Gmachu Głównego KUL, do 8 maja 2017 r.

Obchodzony niedawno Światowy Dzień Autyzmu skłania do refleksji na temat obecności i miejsca osób autystycznych w społeczeństwie. Przekuwając ideę w czyny, Fundacja Pro Liberis et Arte i Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki KUL zaprosiły młodzież ze szkół średnich do udziału konkursie "Być jak autystyczny hipster" i podjęcia trudu przygotowania plakatów społecznych oraz spotów reklamowych, które mogłyby nam pomóc zrozumieć i włączyć w nasz świat pracy, zabaw i wypoczynku osoby autystyczne. Wszystko po to, aby osoby te zaczęły żyć nie obok nas, ale z nami. Akcja rozpoczęła się 10 kwietnia 2017 r., a laureatów konkursu poznamy w czerwcu b.r.

Biblioteka nie straszyBiblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza do udziału w konkursie literacko-plastycznym „Biblioteka nie straszy! Opowieść biblioteczna”. Celem konkursu jest rozbudzenie zainteresowań czytelniczych i podkreślenie roli czytania oraz bibliotek w życiu społecznym każdego człowieka. Konkurs jest adresowany do dzieci, młodzieży i dorosłych. Do konkursu można zgłaszać prace w formie opowiadania lub komiksu o tematyce związanej z czytaniem, biblioteką lub bibliotekarzami. Termin składania prac konkursowych: 30 kwietnia 2017 r.

wystawa KUL ZamośćRektor KUL oraz Dyrektor Muzeum Zamojskiego w Zamościu zapraszają na wystawę „Kierunek sztuka. 85 lat tradycji muzealnych KUL”, która będzie prezentowana w Muzeum Zamojskim w Zamościu od 18 marca do 31 maja 2017 r. Na wystawie znalazły się średniowieczne rzeźby śląskie, malarstwo obce XVI-XIX w. i polskie XIX/XX w., rysunek i grafika oraz rzemiosło artystyczne, w tym porcelana i szkło z najprzedniejszych manufaktur europejskich.

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

konferencja Internet jako przestrzeń relacji społecznychEdukacja online, przemoc czy teorie spiskowe w internecie to tylko niektóre tematy, jakie podejmują uczestnicy ogólnopolskiej konferencji studencko-doktoranckiej  „Internet jako przestrzeń relacji społecznych - szanse, ograniczenia, perspektywy", która odbywa się 19-20 stycznia 2021.

Zapraszamy na stronę wydarzenia na Facebooku

Spotkanie online Męczennicy za Kosciół i Polskę z Cerkwi UnickiejZa dążenie do jedności Kościoła zapłacił własnym życiem. Postać błogosławionego Jozefata Kuncewicza, męczennika jedności, oraz dzieje jego kultu przypomina książka „Unii i Polski ozdoba i chwała. Księża zmartwychwstańcy wobec kultu i kanonizacji św. Jozafata”, której autorami są ks. prof. Andrzej Gieniusz CR (Papieski Uniwersytet Urbaniana) oraz dr hab. Włodzimierz Osadczy prof. KUL. Centrum Ucrainicum KUL, jako współorganizator wydarzenia, zaprasza na spotkanie online Męczennicy za Kościół i Polskę z Cerkwi Unickiej, w ramach którego odbędzie się prezentacja książki z udziałem autorów. Wydarzenie odbędzie się 23 stycznia 2021 o godz. 16, w dzień liturgicznego wspomnienia błogosławionych męczenników unickich, na Facebooku, profile Instytutu Pamięci i Dziedzictwa Kresowego oraz Muzeum Niepodległości w Warszawie.

19.01.2021 - 20.01.2021

Msza św. o dobrą sesję

Msza św. o dobrą sesjęSesja egzaminacyjna zbliża się wielkimi krokami. Warto więc nie tylko przysiąść nad książkami i notatkami, ale także zadbać o wsparcie duchowe. Dlatego Duszpasterstwo Akademickie zaprasza wszystkich studentów i wykładowców na Mszę św. o dobrą sesję, która będzie sprawowana 20 stycznia 2020 r. o godz. 19.00 w Kościele Akademickim KUL.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na LubelszczyźnieJuż po raz trzeci w naszym regionie będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Lubelszczyźnie (25-29 stycznia 2021). Inauguracja obchodów odbędzie się w poniedziałek 25 stycznia o godz. 10 na KUL i będzie transmitowana na profilu Facebook Pracowni Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL.

Program Dni