Obchodzony niedawno Światowy Dzień Autyzmu skłania do refleksji na temat obecności i miejsca osób autystycznych w społeczeństwie. Przekuwając ideę w czyny, Fundacja Pro Liberis et Arte i Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki KUL zaprosiły młodzież ze szkół średnich do udziału konkursie "Być jak autystyczny hipster" i podjęcia trudu przygotowania plakatów społecznych oraz spotów reklamowych, które mogłyby nam pomóc zrozumieć i włączyć w nasz świat pracy, zabaw i wypoczynku osoby autystyczne. Wszystko po to, aby osoby te zaczęły żyć nie obok nas, ale z nami. Akcja rozpoczęła się 10 kwietnia 2017 r., a laureatów konkursu poznamy w czerwcu b.r.

konferencja Internet jako przestrzeń relacji społecznychEdukacja online, przemoc czy teorie spiskowe w internecie to tylko niektóre tematy, jakie podejmują uczestnicy ogólnopolskiej konferencji studencko-doktoranckiej  „Internet jako przestrzeń relacji społecznych - szanse, ograniczenia, perspektywy", która odbywa się 19-20 stycznia 2021.

Zapraszamy na stronę wydarzenia na Facebooku