21.04.2017 - 22.04.2017

Lubelskie Dni Informatyki

lubelskie dni informatykiKoło Naukowe Informatyków KUL oraz grupa KUL.NET zapraszają na Lubelskie Dni Informatyki, które odbędą się 22 kwietnia 2017 r. w Lubelskim Park Naukowo-Technologicznym.

Katedra Biografistyki Pedagogicznej Instytutu Pedagogiki KUL oraz Fundacja „Biografie Codzienności” zapraszają na Ogólnopolską Interdyscyplinarną Konferencję Naukową z serii: Współczesne przestrzenie edukacyjne biografistyki na temat „Oblicza patriotyzmu w biografiach”, która odbędzie się 21-22 kwietnia 2017 r. na KUL.

V Polska Konferencja EyetrackingowaInstytut Psychologii KUL, Instytut Komunikacji Specjalistycznej i Interkulturowej UW, Uniwersytet SWPS, Neuro Device Group oraz  Scandinavian Workshop on Applied Eye Tracking zapraszają na V Polską Konferencję Eyetrackingową, która odbędzie się 21-23 kwietnia 2017 r. w Centrum Transferu Wiedzy KUL, aula CTW-113.

Obchodzony niedawno Światowy Dzień Autyzmu skłania do refleksji na temat obecności i miejsca osób autystycznych w społeczeństwie. Przekuwając ideę w czyny, Fundacja Pro Liberis et Arte i Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki KUL zaprosiły młodzież ze szkół średnich do udziału konkursie "Być jak autystyczny hipster" i podjęcia trudu przygotowania plakatów społecznych oraz spotów reklamowych, które mogłyby nam pomóc zrozumieć i włączyć w nasz świat pracy, zabaw i wypoczynku osoby autystyczne. Wszystko po to, aby osoby te zaczęły żyć nie obok nas, ale z nami. Akcja rozpoczęła się 10 kwietnia 2017 r., a laureatów konkursu poznamy w czerwcu b.r.

Zapraszamy na V Letnią Szkołę Kognitywistyki, odbywającą się w Kazimierzu Dolnym w dniach 8-11 września 2021 r. Tytuł tegorocznej Letniej Szkoły Kognitywistyki wskazuje na niestandardowe i szerokie podejście do problematyki emocji.