23.04.2017 - 24.04.2017

Koncert Chóru KUL

Chór KULW poniedziałek, 24 kwietnia 2017 r., o godz. 18.00 w Kościele Akademickim KUL odbędzie się koncert w wykonaniu Chóru Akademickiego KUL. Koncert będzie wydarzeniem towarzyszącym konferencji „Finanse publiczne a rozwój gospodarki – in memoriam profesor Zyta Gilowska”. W programie utwory m. in. J. S. Bacha, D. Buxtehude, G. G. Gorczyckiego, F. Nowowiejskiego, Ch. Gounoda, O. Gjeilo. Na organach grać będzie prof. Elżbieta Charlińska, a dyrygował będzie prof. Grzegorz Pecka.

23.04.2017 - 24.04.2017

Koncert muzyki cerkiewnej

Chór SacrumW poniedziałek, 24 kwietnia 2017 r., o godz. 16.00 w Kościele Akademickim KUL odbędzie się Koncert muzyki cerkiewnej w wykonaniu Kameralnego Chóru "Sacrum". Koncert będzie wydarzeniem towarzyszącym XLIX Tygodnia Eklezjologicznego. W programie utwory m. in. M. Goltisona, P. Diniewa, A. Archangielskiego, D. Smirnowa. Dyrygent: Agnieszka Iwaniuk.

polskie korzenie IzraelaMiędzynarodowy Ośrodek Badań nad Historią i Dziedzictwem Kulturowym Żydów Europy Środkowej i Wschodniej KUL, Pracownia Literatury Polsko-Żydowskiej KUL, Pracownia Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL oraz Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce zapraszają na promocję książki Łukasza Sroki i Mateusza Sroki „Polskie korzenie Izraela. Wprowadzenie do tematu. Wybór źródeł”, która odbędzie się 24 kwietnia 2017 r. o godz. 17.30 w Jesziwa Chachmej w Lublinie,  ul. Lubartowska 85.

Spotkanie poprowadzi prof. Sławomir Jacek Żurek (KUL), a recenzje przestawią dr hab. Sabina Bober (KUL) i dr Agnieszka Karczewska (KUL).

Wystawa "Popiół czy diament"Instytut Historii Sztuki KUL oraz Galeria 1 im. B. Słomki zapraszają na wystawę fotografii zapomnianych miejsc „Popiół czy diament?”. Na wystawie prezentowane są zdjęcia powstałych przed laty pałaców, domów, cerkwi czy cmentarzy, o których dziś już mało kto pamięta. Ekspozycję można oglądać w Galerii 1 im. B. Słomki, na II piętrze Gmachu Głównego KUL, do 8 maja 2017 r.

Obchodzony niedawno Światowy Dzień Autyzmu skłania do refleksji na temat obecności i miejsca osób autystycznych w społeczeństwie. Przekuwając ideę w czyny, Fundacja Pro Liberis et Arte i Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki KUL zaprosiły młodzież ze szkół średnich do udziału konkursie "Być jak autystyczny hipster" i podjęcia trudu przygotowania plakatów społecznych oraz spotów reklamowych, które mogłyby nam pomóc zrozumieć i włączyć w nasz świat pracy, zabaw i wypoczynku osoby autystyczne. Wszystko po to, aby osoby te zaczęły żyć nie obok nas, ale z nami. Akcja rozpoczęła się 10 kwietnia 2017 r., a laureatów konkursu poznamy w czerwcu b.r.

Wystawa „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze W roku beatyfikacji absolwenta, a potem Wielkiego Kanclerza KUL – kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, Muzeum KUL swoją wystawą „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze pragnie wpisać się w obchody tego szczególnego wydarzenia.

Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-16.00 do 17 października 2021.