KUlline

Na KUL drzwi otwarte są przez cały rok. Uniwersytet zaprasza maturzystów do odwiedzin w dogodnym dla nich terminie, ale także stwarza okazję do poznania uczelni online. W najbliższy wtorek i środę (25-26 kwietnia 2017 r.) po południu zapraszamy na kanał YouTube KULstudia. Już od 17.00 startuje tam KULine, czyli Studio Otwarte KUL.

Finanse publiczneInstytut Ekonomii i Zarządzania KUL, Fundacja Rozwoju KUL oraz Fundacja Konrada Adenauera w Polsce zapraszają na konferencję naukową „Finanse publiczne a rozwój gospodarki”, poświęconą problematyce bliskiej zawodowemu zaangażowaniu prof. Zyty Gilowskiej - zmarłej w kwietniu 2016 r. wieloletniej Dyrektor Instytutu Ekonomii i Zarządzania, Kierownik Katedry Finansów Publicznych. Konferencja odbędzie się w dniach 24-26 kwietnia 2017 r. w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-114.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent RP Andrzej Duda.

Aktualia 2017Koło Naukowe Studentów Psychologii KUL zaprasza na XXIV Ogólnopolską Konferencję Aktualności Psychologicznych AKTUALIA 2017, która odbędzie się 24-26 kwietnia 2017 r. na KUL.

Tydzień EklezjologicznyKoło Naukowe Teologów KUL zaprasza na XLIX Tydzień Eklezjologiczny przebiegający pod hasłem "Ecclesia semper reformanda? Teologiczna refleksja nad Reformacją", który odbędzie się 24-27 kwietnia 2017 r. w Collegium Joannis Pauli II, aula C-1031.

Katedra Historii Sztuki Kościelnej i Muzealnictwa KUL, Stowarzyszenie ARTmagedon, Bazylika i Klasztor Dominikanów w Lublinie oraz Koło Naukowe Studentów Historii Sztuki KUL zapraszają na ogólnopolską, interdyscyplinarną konferencję naukową „Godzina rozumu: świat rzeczywisty”, która odbędzie się w dniach 24 – 26 kwietnia 2017 r. w Lublinie.

Warsztaty filologii klasycznejZgodnie z kilkuletnią już tradycją, Instytut Filologii Klasycznej, ze szczególnym zaangażowaniem Katedry Filologii Greckiej, w dniach 23 kwietnia - 7 maja 2017 r. organizuje w Grecji warsztaty połączone z objazdem naukowym. Biorą w nich udział Pracownicy, Doktoranci i Studenci IFK.

Wystawa "Popiół czy diament"Instytut Historii Sztuki KUL oraz Galeria 1 im. B. Słomki zapraszają na wystawę fotografii zapomnianych miejsc „Popiół czy diament?”. Na wystawie prezentowane są zdjęcia powstałych przed laty pałaców, domów, cerkwi czy cmentarzy, o których dziś już mało kto pamięta. Ekspozycję można oglądać w Galerii 1 im. B. Słomki, na II piętrze Gmachu Głównego KUL, do 8 maja 2017 r.

Obchodzony niedawno Światowy Dzień Autyzmu skłania do refleksji na temat obecności i miejsca osób autystycznych w społeczeństwie. Przekuwając ideę w czyny, Fundacja Pro Liberis et Arte i Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki KUL zaprosiły młodzież ze szkół średnich do udziału konkursie "Być jak autystyczny hipster" i podjęcia trudu przygotowania plakatów społecznych oraz spotów reklamowych, które mogłyby nam pomóc zrozumieć i włączyć w nasz świat pracy, zabaw i wypoczynku osoby autystyczne. Wszystko po to, aby osoby te zaczęły żyć nie obok nas, ale z nami. Akcja rozpoczęła się 10 kwietnia 2017 r., a laureatów konkursu poznamy w czerwcu b.r.

Biblioteka nie straszyBiblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza do udziału w konkursie literacko-plastycznym „Biblioteka nie straszy! Opowieść biblioteczna”. Celem konkursu jest rozbudzenie zainteresowań czytelniczych i podkreślenie roli czytania oraz bibliotek w życiu społecznym każdego człowieka. Konkurs jest adresowany do dzieci, młodzieży i dorosłych. Do konkursu można zgłaszać prace w formie opowiadania lub komiksu o tematyce związanej z czytaniem, biblioteką lub bibliotekarzami. Termin składania prac konkursowych: 30 kwietnia 2017 r.

wystawa KUL ZamośćRektor KUL oraz Dyrektor Muzeum Zamojskiego w Zamościu zapraszają na wystawę „Kierunek sztuka. 85 lat tradycji muzealnych KUL”, która będzie prezentowana w Muzeum Zamojskim w Zamościu od 18 marca do 31 maja 2017 r. Na wystawie znalazły się średniowieczne rzeźby śląskie, malarstwo obce XVI-XIX w. i polskie XIX/XX w., rysunek i grafika oraz rzemiosło artystyczne, w tym porcelana i szkło z najprzedniejszych manufaktur europejskich.

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

Spotkanie online Męczennicy za Kosciół i Polskę z Cerkwi UnickiejZa dążenie do jedności Kościoła zapłacił własnym życiem. Postać błogosławionego Jozefata Kuncewicza, męczennika jedności, oraz dzieje jego kultu przypomina książka „Unii i Polski ozdoba i chwała. Księża zmartwychwstańcy wobec kultu i kanonizacji św. Jozafata”, której autorami są ks. prof. Andrzej Gieniusz CR (Papieski Uniwersytet Urbaniana) oraz dr hab. Włodzimierz Osadczy prof. KUL. Centrum Ucrainicum KUL, jako współorganizator wydarzenia, zaprasza na spotkanie online Męczennicy za Kościół i Polskę z Cerkwi Unickiej, w ramach którego odbędzie się prezentacja książki z udziałem autorów. Wydarzenie odbędzie się 23 stycznia 2021 o godz. 16, w dzień liturgicznego wspomnienia błogosławionych męczenników unickich, na Facebooku, profile Instytutu Pamięci i Dziedzictwa Kresowego oraz Muzeum Niepodległości w Warszawie.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na LubelszczyźnieJuż po raz trzeci w naszym regionie będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Lubelszczyźnie (25-29 stycznia 2021). Inauguracja obchodów odbędzie się w poniedziałek 25 stycznia o godz. 10 na KUL i będzie transmitowana na profilu Facebook Pracowni Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL.

Program Dni