Instytut Pedagogiki KUL zaprasza na konferencję naukową „Wyzwania współczesnej pedagogiki resocjalizacyjnej – od teorii do praktyki”, która odbędzie się 11 kwietnia 2018 r. (środa) o godz. 10.00 w Centrum Transferu Wiedzy,  sala CTW-113.

Program

Godziny otwarcia Muzeum KUL

03.09.2019 - 08.09.2019

III Letnia Szkoła Kognitywistki

2019_letnia-szkola-kognitywistyki_plakat Zapraszamy na III Letnią Szkołę Kognitywistyki odbywającą się w Kazimierzu Dolnym w dniach 4-7 września 2019 r. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest "Umysł w kulturze".

08.09.2019 - 14.09.2019

XI Polski Zjazd Filozoficzny

Zjazd FilozoficznyW dniach 9-14 września 2019 r. odbędzie się w Lublinie XI Polski Zjazd Filozoficzny. Gospodarzem Zjazdu jest Wydział Filozofii KUL. Zjazd stanowi znakomitą okazję do kolejnego spotkania polskiego środowiska filozoficznego, zaprezentowania aktualnie prowadzonych badań i dyskusji, a także namysłu nad miejscem i rolą filozofii w kontekście szybkich i radykalnych przemian, którym podlega dzisiaj środowisko naukowe w Polsce.

Zapraszamy Państwa serdecznie do uczestnictwa w Zjeździe. Ramowy program, listę sekcji tematycznych oraz inne niezbędne informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.zjazdfilozoficzny.pl.

lcc-poster-2019 Katedra Filologii Celtyckiej KUL zaprasza na konferencję naukową "3rd Lublin Celtic Colloquium – Changing Perspectives in Celtic Studies", która odbędzie się w dniach 19-20 września 2019 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW - 219. Referaty dotyczyć będą literatury, historii, kultury i tradycji celtyckiego obszaru językowego (Irlandii, Walii, Szkocji, Bretanii) oraz analizy języków celtyckich w ujęciu synchronicznym i diachronicznym.

Konferencja odbywa się pod patronatem honorowym Ambasady Irlandii.