24.04.2018 - 27.04.2018

Akcja "Czytanie z kawą"

akcja_kawa_031Biblioteka Uniwersytecka KUL przed długim weekendem majowym chcąc zapewnić czytelnikom lepsze warunki do przyswajania wiedzy organizuje akcję "Czytanie z kawą".  W związku z tym w dniach 25-27 kwietnia 2018 r. zmienione zostają godziny otwarcia Biblioteki: Czytelnia Główna, Teologiczno-Filozoficzna oraz Wypożyczalnia będą otwarte od 9.00 do 21.00. Co więcej, w tych dniach każdy Czytelnik zostanie poczęstowany kawą i ciastkiem.

zaproszenie_25Fundacja Rozwoju KUL, Miasto Lublin, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego oraz Polska Rada Ekumeniczna oddział w Lublinie zapraszają w ramach cyklu spotkań ekumenicznych  "Lublin ekumeniczny w stulecie niepodległości (1918-2018)" nabożeństwo ekumeniczne 25 kwietnia 2018 r.,  które rozpocznie się o godz. 18.00 w Katedrze Lubelskiej. Nabożeństwu przewodniczyć będzie ks. bp Krzysztof Nitkiewicz ordynariusz sandomierski, przewodniczący Rady KEP ds. Ekumenizmu. Kazanie wygłosi  bp Karol M. Babi, biskup naczelny Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w RP. Po nabożeństwie o godz. 19.00 w Trybunale Koronnym rozpocznie się Wieczór ekumeniczny, którego gościem będzie bp Krzysztof Nitkiewicz.

wystawa ChomentowskaW piątą rocznicę śmierci Marii Chomentowskiej (1924-2013), jednej z najwybitniejszych polskich projektantek mebli i wnętrz – współtwórczyni „stylu mebli IWP” – polskiego funkcjonalizmu – Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II we współpracy ze studentami historii sztuki KUL przygotowało pierwszą monograficzną wystawę jej twórczości. Wystawę "Praktyczne piękno" w Gmachu Głównym KUL będzie można oglądać do 30 września 2018 r., a jej wernisaż odbędzie się 23 marca o godz. 18.30.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

W dniach 20-23 kwietnia 2020 r. na Wydziale Filozofii KUL  odbędzie się LXII Tydzień Filozoficzny. Impreza ta – jedna z największych i najstarszych w Polsce – corocznie podejmuje aktualne pytania filozofii.

Tydzień Filozoficzny jest wydarzeniem, które nie tylko pozwala zapoznać się z wynikami badań czołowych przedstawicieli wielu polskich ośrodków akademickich, ale również daje okazję do zaprezentowania osiągnięć środowiska lubelskiego. Taka idea przyświecała mu u jego początków, które sięgają roku 1958. Tym razem asumpt do dyskusji ma dać temat: BÓG – ŚWIAT - UMYSŁ.