plakat_bap_internetKatedra Biografistyki Pedagogicznej KUL oraz Fundacja „Biografie Codzienności” zapraszają na VI Ogólnopolską Interdyscyplinarną Konferencję Naukową „Współczesne przestrzenie edukacyjne biografistyki” na temat: „Biografistyka a pedagogia (życia) – teoria i praktyka”, która odbędzie się 26-27 kwietnia 2018 r.

25.04.2018 - 26.04.2018

Flesz Akademicki

FleszW czwartek 26 kwietnia 2018 r. o godz. 21.55 w TVP3 Lublin zostanie wyemitowany kolejny odcinek Flesza Akademickiego przygotowanego przez TV KUL. W programie najciekawsze wydarzenia z życia naszego Uniwersytetu.

24.04.2018 - 27.04.2018

Akcja "Czytanie z kawą"

akcja_kawa_031Biblioteka Uniwersytecka KUL przed długim weekendem majowym chcąc zapewnić czytelnikom lepsze warunki do przyswajania wiedzy organizuje akcję "Czytanie z kawą".  W związku z tym w dniach 25-27 kwietnia 2018 r. zmienione zostają godziny otwarcia Biblioteki: Czytelnia Główna, Teologiczno-Filozoficzna oraz Wypożyczalnia będą otwarte od 9.00 do 21.00. Co więcej, w tych dniach każdy Czytelnik zostanie poczęstowany kawą i ciastkiem.

plakat_47.dni_spoleczne_planKoło Studentów Socjologii KUL zaprasza na 47. Dni Społeczne podejmujące zatytułowane  "W cieniu współczesności - przestępczość XXI wieku", które odbędą się w dniach 24-26 kwietnia 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113. Konferencja podejmie problemy przestępczości zorganizowanej,
cyberprzestępczości, reprywatyzacji, zielonej kryminologii, łamania prawa autorskiego czy więziennictwa. Wśród gości znajdują się  badacze społeczni, kryminolodzy, reprezentanci służb policyjnych i śledczych, aktywiści społeczni.

Dni Społeczne to cykliczna konferencja, z niemal 50-letnią historią, organizowana przez Koło Studentów Socjologii KUL. W trakcie spotkań poruszane są aktualne tematy z życia politycznego, społecznego i kulturalnego.

Program

wystawa ChomentowskaW piątą rocznicę śmierci Marii Chomentowskiej (1924-2013), jednej z najwybitniejszych polskich projektantek mebli i wnętrz – współtwórczyni „stylu mebli IWP” – polskiego funkcjonalizmu – Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II we współpracy ze studentami historii sztuki KUL przygotowało pierwszą monograficzną wystawę jej twórczości. Wystawę "Praktyczne piękno" w Gmachu Głównym KUL będzie można oglądać do 30 września 2018 r., a jej wernisaż odbędzie się 23 marca o godz. 18.30.

Wystawa Z miłości do sztukiMuzeum KUL oraz Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej zapraszają na wystawę „Z miłości do sztuki”, która będzie prezentowana w Muzeum Południowego Podlasia od 18 marca do 2 września 2018 r. Na wystawie będzie można obejrzeć pochodzące  ze zbiorów Muzeum KUL bogate zbiory malarstwa, a także ceramiki i szkła. Wernisaż odbędzie się 16 marca 2018 r. o godz. 18.00.

Godziny otwarcia Muzeum KUL

Wystawa rysunków prof. Kolo

Wydział Nauk Ścisłych i Nauk o Zdrowiu zaprasza na wystawę rysunków dr. hab. Sławomira Kolo, prof. KUL oraz posterów prac dyplomowych z lat 2010-2019, która będzie prezentowana w Bibliotece Wydziału Nauk Ścisłych i Nauk o Zdrowiu przy ul. Konstantynów 1H. Otwarcie wystawy odbędzie się w środę 11 grudnia 2019 r. o godz. 15.00.

9 grudnia 2019 r. zakończyły się prace konserwatorskie przy pięciu barokowych rzeźbach ołtarzowych ze zbiorów Muzeum KUL dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Już 13 grudnia w Muzeum KUL  o godz. 15.00 odbędzie się prezentacja odrestaurowanych rzeźb sakralnych. Wystawa potrwa do 20 grudnia 2019 r.

16.12.2019 - 17.12.2019

Opłatek uniwersytecki

opłatek uniwersytecki 2019Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński wraz z Uczelnianym Samorządem Studentów KUL serdecznie zaprasza na uroczyste spotkanie z okazji Opłatka Uniwersyteckiego, które odbędzie się 17 grudnia 2019 r. o godz. 16.00 w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Plakat_Druk_1 Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na wystawę "Merry Christmas" prezentującą kolekcję pocztówek i książek w języku angielskim z końca XIX i początku XX wieku dotyczącą Świąt Bożego Narodzenia. Kolekcja jest własnością Henryka Wójcika, absolwenta Historii Sztuki KUL obecnie mieszkającego w Toronto w Kanadzie. Otwarcie wystawy nastąpi  18 grudnia 2019 r. o godzinie 12.00 (IV piętro BU KUL). Wystawa będzie czynna do 2 lutego 2020 roku.

20.12.2019 - 21.12.2019

Adwentowe Spotkanie Modlitewne

adwentowe_spotkanie 21 grudnia 2019 r. w kaplicy Domu Akademickiego Żeńskiego KUL na ul. Konstantynów 1 odbędzie się Adwentowe Spotkanie Modlitewne dla Pracowników KUL, ich rodzin, przyjaciół i wszystkich chętnych. Rozpoczęcie spotkania o godz. 15.15.