plakat_bap_internetKatedra Biografistyki Pedagogicznej KUL oraz Fundacja „Biografie Codzienności” zapraszają na VI Ogólnopolską Interdyscyplinarną Konferencję Naukową „Współczesne przestrzenie edukacyjne biografistyki” na temat: „Biografistyka a pedagogia (życia) – teoria i praktyka”, która odbędzie się 26-27 kwietnia 2018 r.

plakat_47.dni_spoleczne_planKoło Studentów Socjologii KUL zaprasza na 47. Dni Społeczne podejmujące zatytułowane  "W cieniu współczesności - przestępczość XXI wieku", które odbędą się w dniach 24-26 kwietnia 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-113. Konferencja podejmie problemy przestępczości zorganizowanej,
cyberprzestępczości, reprywatyzacji, zielonej kryminologii, łamania prawa autorskiego czy więziennictwa. Wśród gości znajdują się  badacze społeczni, kryminolodzy, reprezentanci służb policyjnych i śledczych, aktywiści społeczni.

Dni Społeczne to cykliczna konferencja, z niemal 50-letnią historią, organizowana przez Koło Studentów Socjologii KUL. W trakcie spotkań poruszane są aktualne tematy z życia politycznego, społecznego i kulturalnego.

Program

Godziny otwarcia Muzeum KUL

„The History of Philosophy as Told from the Future” Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów „The History of Philosophy as Told from the Future” w dniach 11-15 maja 2020 r. poprowadzi prof. Steve Fuller (University of Warwick).

wykłady „New World Order and New Atheism”Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów „New World Order and New Atheism” w dniach 18-22 maja 2020 r. poprowadzi prof. Curtis Hancock (Rockhurst Jesuit University, Kansas City, Missouri).

2020_kul_wojtyla_memorial_lectures_plakat_reimersWydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Karol Wojtyła Memoral Lectures. Tegoroczną edycję wykładów Veritas splendor and Philosophy w dniach 1-5 czerwca 2020 r. poprowadzi prof. Adrian Reimeres (Notre Dame University).

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.