iii-okmh Katedra Świata Hiszpańskiego, Polityki i Relacji Międzynarodowych, Katedra Języków Romańskich KUL, Koło Hiszpańsko-Polskie KUL, Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Lublinie oraz  Fundacja Scytia zapraszają na III Ogólnopolski Kongres Młodych Hispanistów. Wydarzenie odbędzie się w dniach 1-2 kwietnia 2019 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sale CTW 113 i 114.

W Kongresie udział zapowiedzieli: JE Alberto Salas Barahona, Ambasador Republiki Peru oraz Guillermo Escribano Manzano, zastępca Ambasadora Hiszpanii w Polsce.

Program Kongresu

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.

08.09.2020 - 13.09.2020

IV Letnia Szkoła Kognitywistyki

Kognitywistyka KUL i Wydział Filozofii zapraszają na IV Letnią Szkołę Kognitywistyki, która odbędzie się w Kazimierzu Dolnym 9-12 września 2020 r. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest "Metafory ucieleśnione". W trakcie tegorocznych warsztatów znawcy tej problematyki – lingwiści, językoznawcy, logicy, medioznawczy, filozofowie, muzykolodzy – przedstawią swoje ujęcia teoretyczne metaforyczności (także pokrewnych zjawisk jak stapianie się pojęciowych domen) oraz metody badawcze stosowane do bardzo szczególnych doświadczeń.

Serdecznie zapraszamy!

lsk.kul.pl