Katedra Medialnej Komunikacji Społecznej Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL zaprasza na V Dni Dziennikarza „W ogniu pytań. Praca rzecznika prasowego”. Wydarzenie odbędzie się 3 kwietnia 2019 r. w godz. 10.00 – 13.00 Droga Męczenników Majdanka 70, s. 241.  W pierwszej części odbędą się spotkania z rzecznikami prasowymi, którzy opowiedzą o tajnikach swojego zawodu. Wśród zaproszonych gości m.in. dyrektor ds. komunikacji, rzecznik prasowy KUL dr Lidia Jaskuła oraz rzecznik Centrum Spotkania Kultur Ewa Dados-Jabłońska. W drugiej części studenci będą uczestniczyć w otwartych warsztatach prowadzonych przez dziennikarzy: Emila Paliwodę (TVP3 Lublin), Renatę Chrzanowską (PAP), Tomasza Spicyna (Polskie Radio Lublin).

cul_mun  Koło Naukowe Studentów Międzyobszarowych Indywidualnych Studiów Humanistyczno-Społecznych KUL we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej w Lublinie zapraszają na V edycję symulacji obrad ONZ - CUL MUN (Catholic University of Lublin Model United Nations). Wydarzenie odbędzie się w dniach 3-5 kwietnia 2019 r. Gościem specjalnym będzie Pani Anita Kołodyńska (Departament Narodów Zjednoczonych i Praw Człowieka MSZ).

15.11.2020 - 18.11.2020

LXII Tydzień Filozoficzny

Koło Filozoficzne Studentów KUL zaprasza na LXII edycję Tygodnia Filozoficznego pod hasłem Bóg – Świat – Umysł, która odbędzie się w dniach 16-18 listopada 2020 r. Ze względu na sytuację epidemiczną nie odbyła się ona zgodnie z pierwotnymi planami w kwietniu br., jednak mamy nadzieję, że ta nadzwyczajna jesienna edycja wydarzenia będzie równie owocna.

Z powodu pandemii COVID-19 nadchodzący Tydzień Filozoficzny przybierze formę hybrydową. Część wystąpień będzie wygłaszana na żywo, część zaś online. Słuchacze będą mieli możliwość śledzenia wykładów w dwóch formach – znajdując się fizycznie na sali lub korzystając z transmisji wideo. Z względów bezpieczeństwa liczba osób mogących uczestniczyć w wydarzeniu na żywo będzie ograniczona.