KrzyżZapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Triduum Paschalnego w Kościele Akademickim KUL. Liturgia będzie sprawowana w następującym porządku:

Wielki Czwartek:

• godz. 19.00 Msza Wieczerzy Pańskiej z obrzędem umycia nóg, której przewodniczył będzie Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński

Wielki Piątek:

• godz. 8.00 Jutrznia z Godziną Czytań,
  • godz. 15.00 Droga Krzyżowa,
  • godz. 19.00 Liturgia Męki Pańskiej, której przewodniczył będzie Prorektor KUL ks. prof. Andrzej Kiciński

Wielka Sobota:

• godz. 8.00 Jutrznia z Godziną Czytań,
  • godz. 9.00-14.00 święcenie pokarmów (co pół godziny, od godz. 14.00 kościół będzie zamknięty)
  • godz. 22.00 Liturgia Wigilii Paschalnej, po niej Procesja rezurekcyjna.

Oprawę muzyczną zapewni Chór Duszpasterstwa Akademickiego KUL pod dyrekcją dr Kingi Strycharz-Bogacz.

14.04.2019 - 24.05.2019

Wystawa „Muzeum od kuchni!”

muzeum_plakat_kuchnia_www1 Muzeum KUL we współpracy ze studentami historii sztuki KUL  zaprasza na wystawę „Muzeum od kuchni!”, której wernisaż odbędzie się 15 kwietnia 2019 r. o godz. 17.00 w pomieszczeniach Muzeum w Gmachu Głównym KUL.  Ekspozycja będzie czynna do 24 maja.

1_baner_muzeum_rzeby_pokaz_3iv 9 grudnia 2019 r. zakończyły się prace konserwatorskie przy pięciu barokowych rzeźbach ołtarzowych ze zbiorów Muzeum KUL dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Rzeźby można podziwiać w Muzeum KUL do 3 kwietnia 2020.

II Obchody  Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Lubelszczyźnie,Międzynarodowy Ośrodek Badań nad Historią i Dziedzictwem Kulturowym Żydów Europy Środkowej i Wschodniej KUL, Pracownia Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL oraz Fundacja Rozwoju KUL zapraszają na II Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu na Lubelszczyźnie, które odbędą się od 27 stycznia do 1 lutego 2020 r.

zmartwychwstancy-1 Centrum Ucrainicum KUL, Kuria Generalna Zmartwychwstańców w Rzymie, Instytut Pamięci i Dziedzictwa Kresowego w Lublinie oraz Fundacja Kisiela  zapraszają na międzynarodową konferencję naukową "Praca dla chrześcijańskiego Wschodu. Księża Zmartwychwstańcy wobec obrządku greckokatolickiego". Wydarzenie odbędzie się 31 stycznia 2020 r. o godz. 9.30 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-925

04.03.2020 - 06.03.2020

Czas na umysł 2.0

Czas na umysł 2.0 to Ogólnopolska konferencja organizowana przez Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki KUL dla młodych naukowców i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Odbędzie się ona 5 i 6 marca 2020 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Konferencja ma charakter interdyscyplinarnych wykładów oraz warsztatów obejmujących takie dyscypliny jak kognitywistyka, nauki społeczne, filozofia, psychologia ewolucyjna, retoryka, językoznawstwo, kognitywistyka sztuki, antropologia, neuroetyka oraz neurobiologia.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.