W związku z przedłużającym się zagrożeniem epidemiologicznym decyzją MNiSW działalność uczelni, w tym KUL, została ograniczona do 24 maja 2020 r. Oznacza to, że:

• nauczanie prowadzone jest w formie zdalnej,
  • jednostki administracji uniwersytetu funkcjonują w niezbędnym zakresie (dyżury oraz praca zdalna),
  • zawieszone do odwołania zostały wszelkie wydarzenie na uniwersytecie,
  • ograniczony został wstęp do budynku.

93 urodziny Benedykta XVI16 kwietnia przypada 93. rocznica urodzin emerytowanego papieża Benedykta XVI. Tego dnia miała się odbyć na naszej uczelni międzynarodowa konferencja naukowa „Chrześcijaństwo jest ogniem Ducha, a nie mętną wodą”. Podczas konferencji zaplanowana także była prezentacja kolejnego, trzyczęściowego tomu Opera Omnia Josepha Ratzingera pod red. M. Góreckiej i K. Góździa – Kazania: Homilie – Przemówienia – Medytacje (t. 14/1-3), którego pierwsza część, w przekładzie M. Góreckiej, ss. 656, zawierająca kazania od Adwentu do Wielkanocy, ukazała się w Wydawnictwie KUL jeszcze przed Wielkanocą. W druku jest druga część tomu w przekładzie J. Mereckiego SDS, ss. 536, zawierająca kazania, przemówienia i medytacje z niedziel zwykłych w roku kościelnym i świąt Pańskich oraz kazania na święta maryjne. Trzecia część w przekładzie ks. J. Kobieni, ss. 640, dokumentująca kazania na święta Pańskie i wspomnienia świętych oraz na szczególne okazje, jak przemówienia radiowe i telewizyjne, jubileusze, święcenia diakonatu, prezbiteratu i biskupie – ukaże się na początku maja. Całość dzieła wieńczy obszerny Dodatek liczący ponad 150 stron.

Wszystkie trzy części t. 14 Opera omnia (w sumie ponad 2 tysiące stron) pragniemy dziś złożyć Dostojnemu Jubilatowi, Papieżowi Emerytowi Benedyktowi XVI, w hołdzie za jego wytrwałe, mądre i kierowane sercem przepowiadanie słowa Bożego jako kapłana, profesora, biskupa, kardynała i papieża!

Ks. prof. Krzysztof Góźdź

Redaktor Opera omnia

KUL na zasadzie wyłączności jest polskim wydawcą tekstów kard. Josepha Ratzingera w serii Opera Omnia (łącznie 16 tomów), prezentującej uniwersalną myśl i wszechstronny dorobek filozoficzno-teologiczny Josepha Ratzingera - Benedykta XVI.

Wystawa „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze W roku beatyfikacji absolwenta, a potem Wielkiego Kanclerza KUL – kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, Muzeum KUL swoją wystawą „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze pragnie wpisać się w obchody tego szczególnego wydarzenia.

Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-16.00 do 1 października 2021.

219428345_4378587835532291_7611735420892555248_n Biuro Karier KUL w ramach Letniej Akademii Kompetencji zaprasza na webinar "Praktycznie o talentach - dlaczego warto budować swoje życie zawodowe w oparciu o mocne strony i naturalny potencjał", który odbędzie się 28 lipca 2021 roku o godz. 11.00. Spotkanie poprowadzi Agata Węgier-Ciornei, Coach Mocnych stron i talentów Gallupa, Trener biznesu, Life&Business Coach EMCC, Riess Profile Master, Konsultant.

Spotkanie odbędzie się na platformie MS Teams. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zgłosić chęć udziału w webinarze.

Zapraszamy na V Letnią Szkołę Kognitywistyki, odbywającą się w Kazimierzu Dolnym w dniach 8-11 września 2021 r. Tytuł tegorocznej Letniej Szkoły Kognitywistyki wskazuje na niestandardowe i szerokie podejście do problematyki emocji.