Winiety klasztoru św. Katarzyny na Synaju na mapach średniowiecznych i wczesnonowożytnychZarząd Komisji Badań nad Antykiem Chrześcijańskim, Katedra Historii Sztuki Wczesnochrześcijańskiej i Tradycji Antycznej oraz Katedra Patrologii Greckiej i Łacińskiej zapraszają na posiedzenie naukowe z referatem prof. dr. hab Piotra Kochanka (KUL) "Winiety klasztoru św. Katarzyny na Synaju na mapach średniowiecznych i wczesnonowożytnych". Posiedzenie rozpocznie się w czwartek 15. listopada 2018 r. o godzinie 18.00 w Gmachu Głównym KUL, sala GG-243.

Wykład Jubileuszowy WNHWydział Nauk Humanistycznych KUL zaprasza na kolejny wykład z serii Jubileuszowe wykłady otwarte WNH, który odbędzie się 15 listopada 2018 r. o godz. 11.00 w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-302. Wykład „Catholicism and Democracy: Jacques Maritain and the View from History” wygłosi prof. John T. McGreevy (Notre Dame University).

Biblioteka Uniwersytecka KUL zaprasza na wystawę zorganizowaną z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości: „Świadkowie tamtych chwil, polskie relacje prasowe z lat 1914-1918 ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej KUL. Kalendarium drogi do Niepodległej”. Otwarcie wystawy odbędzie się 9 listopada 2018 r. o godz. 13.00 w holu przed Czytelnią Ogólną, ul. Chopina 27 (IV piętro).

Wykład towarzyszący pt. „Lublin, Niepodległość Polska. Cud roku osiemnastego”, wygłosi dr hab. Tomasz Panfil, adiunkt w Katedrze Nauk Pomocniczych Historii KUL, p.o. Naczelnika Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej w Lublinie. Wystawa będzie czynna do 30 listopada 2018 r.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.