Petersburskie korzenie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w świetle encyklopedii internetowej Polski Petersburg”Instytut Historii KUL oraz Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie zapraszają na sympozjum „Petersburskie korzenie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w świetle encyklopedii internetowej Polski Petersburg, które odbędzie się 20 listopada 2018 r. o godz. 12.00 w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-113.

Żydzi dla niepodległejPracownia Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL, Pracownia Literatury Polsko-Żydowskiej KUL, Międzynarodowy Ośrodek Badań nad Historią i Dziedzictwem Kulturowym Żydów Europy Środkowej i Wschodniej KUL, Zakład Kultury i Historii Żydów UMCS oraz Zakład Historii i Kultury Żydów URz zapraszają na Międzynarodową Interdyscyplinarną Konferencję Naukową "Polscy Żydzi dla Niepodległej (1918–1939)", która odbędzie się 20-21 listopada 2018 r. w Centrum Transferu Wiedzy, aula CTW-114.

„Rzeczpospolita Polska 1918-2018: historia, geopolityka, bezpieczeństwo"Instytut Nauk Politycznych i Spraw Międzynarodowych KUL, Fundacja Konrada Adenauera w Polsce oraz Towarzystwo Nauki i Kultury „Libra" i Stowarzyszenie Edukacji i Badań Międzynarodowych ERIA zapraszają do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej „Rzeczpospolita Polska 1918-2018: historia, geopolityka, bezpieczeństwo", która rozpocznie się 20 listopada 2018 r. o godz. 10.30 w Kolegium Jana Pawła II, sala C-618.

kul_plakat_2020_seminarium_3_marca Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL, Team Europe, PTSE oddział w Lublinie, Stowarzyszenie Edukacji i Badań Międzynarodowych ERIA, Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Lublin zapraszają na seminarium naukowe "Priorytety nowej Komisji Europejskiej a współczesne wyzwania dla Unii Europejskiej", które odbędzie się 3 marca 2020 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C-618. Początek wydarzenia o godz. 11.30.

04.03.2020 - 06.03.2020

Czas na umysł 2.0

Czas na umysł 2.0 to Ogólnopolska konferencja organizowana przez Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki KUL dla młodych naukowców i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Odbędzie się ona 5 i 6 marca 2020 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Konferencja ma charakter interdyscyplinarnych wykładów oraz warsztatów obejmujących takie dyscypliny jak kognitywistyka, nauki społeczne, filozofia, psychologia ewolucyjna, retoryka, językoznawstwo, kognitywistyka sztuki, antropologia, neuroetyka oraz neurobiologia.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.