Wydział Filozofii i Kognitywistyka zapraszają na międzynarodową konferencję „Cultural and environmental factors in socio-cognitive development", która odbędzie się  22-23 listopada 2018 r.

Rozwój poznania społecznego stał się jednym z głównych tematów we współczesnych badaniach z zakresu psychologii poznawczej i powiązanych dyscyplin. Najnowsze eksperymenty wyjawiły, że czynniki środowiskowe – takie jak ilość rodzeństwa, język, który otacza dziecko, oraz otaczająca je kultura – mają wpływ na to, jak dzieci radzą sobie z różnymi testami zdolności poznania społecznego. Ta wrażliwość na czynniki środowiskowe jest interpretowana na szereg różnych sposobów. Konferencja ma na celu umożliwić dyskusję na temat tego, jakie znaczenie ma kultura, środowisko, oraz doświadczenie na nasze rozumienie umysłów oraz inne zdolności wchodzące w zakres poznania społecznego.

„The History of Philosophy as Told from the Future” Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Stanisław Kamiński Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów „The History of Philosophy as Told from the Future” w dniach 11-15 maja 2020 r. poprowadzi prof. Steve Fuller (University of Warwick).

wykłady „New World Order and New Atheism”Wydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Jacek Woroniecki Memorial Lectures. Tegoroczną edycję wykładów „New World Order and New Atheism” w dniach 18-22 maja 2020 r. poprowadzi prof. Curtis Hancock (Rockhurst Jesuit University, Kansas City, Missouri).

2020_kul_wojtyla_memorial_lectures_plakat_reimersWydział Filozofii zaprasza na serię wykładów z cyklu Karol Wojtyła Memoral Lectures. Tegoroczną edycję wykładów Veritas splendor and Philosophy w dniach 1-5 czerwca 2020 r. poprowadzi prof. Adrian Reimeres (Notre Dame University).

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.