kul_plakat_2019_KONFERENCJA_teologia_14_XI Sekcja Ekumenizmu Wydziału Teologii KUL, Rada ds. Ekumenizmu KEP zapraszają na konferencję naukową „Łaską jesteście zbawieni przez wiarę” w 20. rocznicę podpisania Wspólnej deklaracji na temat nauki o usprawiedliwieniu połączoną z ogólnopolskim zjazdem referentów ds. ekumenizmu. Wydarzenie odbędzie się 14 listopada 2019 r., rozpocznie się o godz. 10.00 nabożeństwem ekumenicznym w Kościele Akademickim KUL, następnie o godz. 10.30 nastąpi otwarcie konferencji  w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW- 113.

04.03.2020 - 06.03.2020

Czas na umysł 2.0

Czas na umysł 2.0 to Ogólnopolska konferencja organizowana przez Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki KUL dla młodych naukowców i uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Odbędzie się ona 5 i 6 marca 2020 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Konferencja ma charakter interdyscyplinarnych wykładów oraz warsztatów obejmujących takie dyscypliny jak kognitywistyka, nauki społeczne, filozofia, psychologia ewolucyjna, retoryka, językoznawstwo, kognitywistyka sztuki, antropologia, neuroetyka oraz neurobiologia.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.