kul_plakat_2019_MYSLIWSKI Już 21 listopada 2019 r. KUL będzie gościł jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy współczesnych oraz absolwenta naszego uniwersytetu – Wiesława Myśliwskiego. O godz. 18.00 w Auli im. Stefana kard. Wyszyńskiego w ramach KULowskich spotkań literackich oraz wernisaży literackich „Akcentu”  odbędzie się wieczór autorski. Spotkanie poprowadzi redaktor naczelny „Akcentu” dr Bogusław Wróblewski.

Wcześniej odbędzie się uroczystość nadania pisarzowi jednego najwyższych uniwersyteckich  wyróżnień – „Gratae Memoriae Signum Universitatis" .

Antyk_listopad19 Zarząd Komisji Badań nad Antykiem Chrześcijańskim TN KUL, Katedra Historii Sztuki Wczesnochrześcijańskiej i Tradycji Antycznej KUL oraz Katedra Patrologii Greckiej i Łacińskiej KUL zapraszają na posiedzenie naukowe z referatem prof. dr. hab. Marka Wilczyńskiego (Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie) pt. „Kręta droga galaecyjskich Swebów do Kościoła katolickiego”. Posiedzenie rozpocznie się w czwartek 21 listopada 2019 r. o godzinie 18.00 w Gmachu Głównym,  sala GG-243.

plakat_bizatynskie_doktryny1 Katedra Historii Kościoła KUL, Katedra Historii Starożytnej, Bizantyńskiej i Średniowiecznej KUL oraz Muzeum Lubelskie w Lublinie zapraszają na na V Ogólnopolską Konferencję Bizantynistyczną z cyklu Wybrane aspekty kultury bizantyńskiej zatytułowaną "Bizantyńskie doktryny z zakresu filozofii władzy, teologii politycznej oraz ideologii wojny", która odbędzie się 21-22 listopada 2019 r. w Domu na Podwalu (ul. Podwale 15) o godz. 9.00.

spotkanie „Czy media publiczne są jeszcze potrzebne?"Katedra Warsztatu Dziennikarskiego i Aksjologii KUL zaprasza na spotkanie „Czy media publiczne są jeszcze potrzebne?", którego gościem będzie dr Juliusz Braun, były prezes Telewizji Polskiej oraz członek Rady Mediów Narodowych, autor niedawno  wydanej książki „Rynek i katedra. Polskie spory o media publiczne". Odbędzie się ono 21 listopada 2019 r. o godz. 14.10 w Centrum Spotkania Wiedzy, aula CTW-113.

05.11.2019 - 04.12.2019

XX Akcja "Polacy-Rodakom"

kul_plakat_2019_POLACY-RODAKOM1 Społeczność akademicka KUL nie pozostaje obojętna na los Polaków za wschodnią granicą. W ramach akcji „Polacy-Rodakom”, organizowanej przez Senatora RP Stanisława Gogacza, od 6 listopada do 4 grudnia 2019 r., prowadzona będzie zbiórka produktów spożywczych oraz zabawek-przytulanek. Zebrane produkty posłużą do przygotowania paczek świąteczno-noworocznych, które trafią do polskich rodzin mieszkających za wschodnią granicą, m.in. na Ukrainie i Białorusi.

17.10.2019 - 29.11.2019

Wystawa fotografii Marcina Ryczka

Wystawa fotografii Marcina RyczkaW piątek 29 listopada 2019 r. o godzinie 17.30 w Muzeum KUL odbędzie się finisaż wystawy fotografii Marcina Ryczka – „Harmony”. Uroczyste zakończenie pokazu zdjęć to okazja do spotkania z samym fotografem, który opowie o swojej pasji i udzieli odpowiedzi na pytania publiczności.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.