kul_plakat_2019_marian_rusecki_konfa1 Katedra Religiologii i Misjologii, Sekcja Teologii Fundamentalnej KUL oraz Polska Akademia Nauk Oddział w Lublinie  zapraszają na konferencję z cyklu Marian Rusecki Memorial Lectures zatytułowaną "Od Maximum illud do Evangelii gaudium i Synodu Kościoła w Amazonii. Nauki teologiczne, humanistyczne i społeczne w służbie misji", która odbędzie się w dn. 27-28 listopada 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II, sala C- 1031. Początek wydarzenia o godz. 9.00.

kul_plakat_2019_dzien_pracownika_socjalnego Instytut Nauk Socjologicznych KUL zaprasza na konferencję "Pracownik socjalny- zawód jutra", która organizowana jest z okazji Dnia Pracownika Socjalnego. Wydarzenie odbędzie się 27 listopada 2019 r. w Centrum Transferu Wiedzy, sala CTW-114. Początek o godz. 9.30.

Szczegóły na stronie www.philosophy.kul.pl/cpal.

08.09.2020 - 13.09.2020

IV Letnia Szkoła Kognitywistyki

Kognitywistyka KUL i Wydział Filozofii zapraszają na IV Letnią Szkołę Kognitywistyki, która odbędzie się w Kazimierzu Dolnym 9-12 września 2020 r. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest "Metafory ucieleśnione". W trakcie tegorocznych warsztatów znawcy tej problematyki – lingwiści, językoznawcy, logicy, medioznawczy, filozofowie, muzykolodzy – przedstawią swoje ujęcia teoretyczne metaforyczności (także pokrewnych zjawisk jak stapianie się pojęciowych domen) oraz metody badawcze stosowane do bardzo szczególnych doświadczeń.

Serdecznie zapraszamy!

lsk.kul.pl