15.11.2020 - 19.11.2020

Orientation Week 2020

Orientation week 2020W poniedziałek 16 listopada 2020 r. rozpoczął się tygodniowy cykl warsztatów w języku angielskim wprowadzających studentów-obcokrajowców w polską kulturę i realia uniwersyteckie. W trakcie szkolenia online studenci poznają polską historię, tradycje i podstawy języka polskiego, a także topografię Lublina i Uniwersytetu. Uwaga zwracana jest również na zagadnienia praw i obowiązków studentów oraz obcokrajowców przebywających w Polsce, a także podstawowe zasady funkcjonowania Uniwersytetu. Dzięki kursowi uczestnicy zyskają szeroki zasób przydatnych informacji dostosowany do bieżącej sytuacji. Kurs został przygotowany przez Uniwersytet Otwarty KUL w ramach projektu Lubelskiej Koalicji na rzecz Integracji.

15.11.2020 - 18.11.2020

LXII Tydzień Filozoficzny

Koło Filozoficzne Studentów KUL zaprasza na LXII edycję Tygodnia Filozoficznego pod hasłem Bóg – Świat – Umysł, która odbędzie się w dniach 16-18 listopada 2020 r. Ze względu na sytuację epidemiczną nie odbyła się ona zgodnie z pierwotnymi planami w kwietniu br., jednak mamy nadzieję, że ta nadzwyczajna jesienna edycja wydarzenia będzie równie owocna.

Z powodu pandemii COVID-19 nadchodzący Tydzień Filozoficzny przybierze formę online. Słuchacze będą mieli możliwość śledzenia wykładów korzystając z transmisji wideo.

Biblioteka uniwersytecka nie nieczynna do 29 listopadaW związku z obostrzeniami sanitarnymi i decyzją o zamknięciu dla użytkowników instytucji kultury Biblioteka Uniwersytecka KUL zostanie zamknięta dla Czytelników od 7 do 29 listopada 2020 roku.

W tym okresie nie będą działały czytelnie, oraz wypożyczalnie. Możliwe będzie również uzyskanie skanu wybranych materiałów drogą elektroniczną. Do dyspozycji czytelników pozostaną również czat online, formularze, kontakt mailowy oraz telefoniczny.

Więcej informacji

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

19.01.2021 - 20.01.2021

Msza św. o dobrą sesję

Msza św. o dobrą sesjęSesja egzaminacyjna zbliża się wielkimi krokami. Warto więc nie tylko przysiąść nad książkami i notatkami, ale także zadbać o wsparcie duchowe. Dlatego Duszpasterstwo Akademickie zaprasza wszystkich studentów i wykładowców na Mszę św. o dobrą sesję, która będzie sprawowana 20 stycznia 2020 r. o godz. 19.00 w Kościele Akademickim KUL.