Plakat konferencji o dialogu chrześcijan i ZydówCzy dialog chrześcijan i Żydów to dialog międzyreligijny czy ekumeniczny? Na to pytanie spróbują odpowiedzieć uczestnicy konferencji, która odbędzie się 19 listopada 2020 w ramach programu Ekumeniczny Lublin 2020. W wydarzeniu, obok naukowców z KUL, wezmą udział badacze z Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego, Uniwersytetu Warszawskiego czy Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej. Ze względu na pandemię konferencja odbędzie się online, uczestnictwo będzie możliwe na platformie MS Teams.

Zapraszamy na seminarium doktoranckie Filozofia Pseudo-Dionizego Areopagity w myśli średniowiecznej, które poprowadzi prof. Dominique Poirel (Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Centre National de Recherches Scientifiques Uniwersytet Paris IV-Sorobonne).

Opis seminarium.

Seminarium odbędzie się online: www.bit.ly/pseudo_dionizy

• 19 listopada 2020, godz. 10:00
    Dlaczego i w jaki sposób komentować Pseudo-Dionizego? Prolog komentarza Hugona ze św. Wiktora do Hierarchii Niebiańskiej
  • 23 listopada 2020, godz. 10:00
    Miłość i poznanie według Hugona ze św. Wiktora jako czytelnika Hierarchii Niebiańskiej.

znicz

Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy za zmarłych członków naszej społeczności uniwersyteckiej. Msza św. w intencji zmarłych profesorów, studentów, pracowników administracji i obsługi oraz absolwentów zostanie odprawiona w czwartek 19 listopada 2020 r. o godz. 12.30 w Kościele Akademickim KUL. Mszę św. poprzedzi modlitwa różańcowa w intencji zmarłych.

Ze względu na panującą pandemię i związane z nią ograniczenia dotyczące ilości osób uczestniczących w liturgii zachęcamy do włączenia się w modlitwę online. Transmisja będzie dostępna na stronie Duszpasterstwa Akademickiego.

Po Eucharystii delegacja społeczności akademickiej odwiedzi cmentarz przy ul. Lipowej, aby modlić się przy grobach śp. ks. Idziego Benedykta Radziszewskiego, pierwszego Rektora KUL oraz innych członków naszej wspólnoty.

Odeszli do domu Ojca 2019/2020

Odeszli do domu Ojca 2020/2021

15.11.2020 - 19.11.2020

Orientation Week 2020

Orientation week 2020W poniedziałek 16 listopada 2020 r. rozpoczął się tygodniowy cykl warsztatów w języku angielskim wprowadzających studentów-obcokrajowców w polską kulturę i realia uniwersyteckie. W trakcie szkolenia online studenci poznają polską historię, tradycje i podstawy języka polskiego, a także topografię Lublina i Uniwersytetu. Uwaga zwracana jest również na zagadnienia praw i obowiązków studentów oraz obcokrajowców przebywających w Polsce, a także podstawowe zasady funkcjonowania Uniwersytetu. Dzięki kursowi uczestnicy zyskają szeroki zasób przydatnych informacji dostosowany do bieżącej sytuacji. Kurs został przygotowany przez Uniwersytet Otwarty KUL w ramach projektu Lubelskiej Koalicji na rzecz Integracji.

Biblioteka uniwersytecka nie nieczynna do 29 listopadaW związku z obostrzeniami sanitarnymi i decyzją o zamknięciu dla użytkowników instytucji kultury Biblioteka Uniwersytecka KUL zostanie zamknięta dla Czytelników od 7 do 29 listopada 2020 roku.

W tym okresie nie będą działały czytelnie, oraz wypożyczalnie. Możliwe będzie również uzyskanie skanu wybranych materiałów drogą elektroniczną. Do dyspozycji czytelników pozostaną również czat online, formularze, kontakt mailowy oraz telefoniczny.

Więcej informacji

10.01.2021 - 15.02.2021

Rekrutacja zimowa na KUL

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na LubelszczyźnieJuż po raz trzeci w naszym regionie będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Lubelszczyźnie (25-29 stycznia 2021). Inauguracja obchodów odbędzie się w poniedziałek 25 stycznia o godz. 10 na KUL i będzie transmitowana na profilu Facebook Pracowni Dziejów Mniejszości Narodowych w Europie Środkowej i Wschodniej KUL.

Program Dni

27.01.2021 - 10.02.2021

Zimowa sesja egzaminacyjna

egzaminOd 28 stycznia do 10 lutego 2021 r. trwać będzie zimowa sesja egzaminacyjna. Ze względu na epidemię koronawirusa będzie się ona odbywać w trybie zdalnym.

Wszystkim studentom życzymy sukcesów!

Konferencja „Aktualność przesłania Prymasa Wyszyńskiego w oczekiwaniu na beatyfikację”Kardynał Stefan Wyszyński przewodził polskiemu Kościołowi przez ponad 30 lat. Przez ten czas wielokrotnie zabierał głos nie tylko w sprawach istotnych dla Kościoła, ale także dla społeczeństwa. Przybliżenie bogatego dziedzictwa nauczania Prymasa w oczekiwaniu na Jego beatyfikację to cel konferencji naukowej online, na którą zaprasza KUL w sobotę 30 stycznia 2021. – Nauczanie kardynała Stefana Wyszyńskiego nie straciło na swej aktualności – mówi jeden z organizatorów konferencji, prorektor ds. misji i administracji KUL ks. prof. Mirosław Sitarz.