Zapraszamy na seminarium doktoranckie Filozofia Pseudo-Dionizego Areopagity w myśli średniowiecznej, które poprowadzi prof. Dominique Poirel (Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, Centre National de Recherches Scientifiques Uniwersytet Paris IV-Sorobonne).

Opis seminarium.

Seminarium odbędzie się online: www.bit.ly/pseudo_dionizy

• 19 listopada 2020, godz. 10:00
    Dlaczego i w jaki sposób komentować Pseudo-Dionizego? Prolog komentarza Hugona ze św. Wiktora do Hierarchii Niebiańskiej
  • 23 listopada 2020, godz. 10:00
    Miłość i poznanie według Hugona ze św. Wiktora jako czytelnika Hierarchii Niebiańskiej.

kul_plakat_2021_webinarium_15_stycznia_2 Instytut Nauk o Polityce i Administracji KUL oraz Instytut Dziennikarstwa i Zarządzania KUL zapraszają na webinarium "Eksperci w mediach- interpretatorzy, tłumacze rzeczywistości czy aktorzy komunikowania politycznego?". Wydarzenie w formie online odbędzie się 15 stycznia 2021 r., początek o godz. 14.00. Link do wydarzenia.

sesja Triginta anni. 30. rocznica wskrzeszenia hierarchii katolickiej na Ukrainie16 stycznia przypada 30. rocznica reaktywowania przez św. Jana Pawła II katolickiej hierarchii na Ukrainie. Po raz pierwszy po zakończeniu II wojny światowej zostali powołani biskupi na osierocone stolice we Lwowie, Kamieńcu Podolskim i Żytomierzu. Temu wydarzeniu będzie poświęcona sesja naukowa „Triginta anni. 30. rocznica wskrzeszenia hierarchii katolickiej na Ukrainie”, która odbędzie się 16 stycznia 2021 o godz. 10.00 w trybie zdalnym. Jednym z jej organizatorów jest Centrum Ucrainicum KUL.

Swój udział w konferencji zapowiedzieli hierarchowie Kościoła na Ukrainie: JE abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski oraz JE bp Marian Buczek, emerytowany biskup charkowsko-zaporoski. W sesji można uczestniczyć przy pomocy strony Instytutu Pamięci i Dziedzictwa Kresowego na serwisie społecznościowym Facebook.