Towarzystwo Przyjaciół KUL uruchamia nowy program stypendialny, skierowany do studentów szczególnie zaangażowanych na rzecz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Stypendium przyznawane będzie za szczególne, bezinteresowne zaangażowanie na rzecz społeczności uniwersyteckiej na różnych płaszczyznach (za wyjątkiem naukowej) osobom studiującym na studiach stacjonarnych dziennych i nieprzebywającym na urlopie dziekańskim.

Fundator planuje przyznać trzy stypendia dwa razy w ciągu roku akademickiego (każdorazowo na 5 miesięcy). Pierwsze stypendia przyznane zostaną na semestr letni roku akademickiego 2015/2016.

Kandydata może zgłosić jednostka uczelniana, organizacja, kurator organizacji studenckiej działającej na terenie Uniwersytetu lub osoba indywidualna (np. kolega-student).

Więcej informacji, regulamin stypendium oraz wniosek stypendialny znajdują się na stronie internetowej www.tpkul.pl w zakładce „Programy stypendialne”.

Termin składania wniosków na semestr letni: do 25 lutego 2016 r.

Wydział Nauk Społecznych zaprasza na studia podyplomowe w zakresie przedsiębiorczości dla nauczycieli realizowane we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Oferta skierowana jest do nauczycieli zainteresowanych uzyskaniem kwalifikacji do nauczania przedmiotu "podstawy przedsiębiorczości".

Więcej informacji

Centrum Egzaminacyjne Hanyu Shuiping Kaoshi, które działa przy SPNJO KUL od stycznia 2015 r., zaprasza wszystkich uczących się języka chińskiego na egzamin państwowy HSK. Najbliższy termin egzaminu: 20 marca 2016 r.

Instytut Historii Sztuki KUL oraz Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych i Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zapraszają na VII edycję otwartych wykładów o sztuce Nieskończony eksperyment - sztuka i obrazy nowoczesności.

„Artificial Intelligence and Transformations of the Legal Sector Conference”.Sztuczna inteligencja i jej zastosowania w sektorze prawnym będą tematem międzynarodowej, interdyscyplinarnej konferencji naukowej „Artificial Intelligence and Transformations of the Legal Sector Conference”. Wśród poruszonych tematów będą m.in.: automatyzacja procesu prawnego czy nowa rola prawnika związana z rozwojem sztucznej inteligencji. Konferencja w języku angielskim rozpocznie się 1 grudnia 2020 roku o godz. 9.00 na platformie internetowej ClickMeeting. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Organizatorem wydarzenia jest Konsorcjum Bezpieczeństwo Gospodarcze Polski, którego członkiem jest Wydział Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL.

seminarium_Kloczowski1 Dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych KUL oraz Dyrektor Ośrodka Badań nad Geografią Historyczną Kościoła w Polsce KUL serdecznie zapraszają na Pierwsze Seminarium im. Jerzego Kłoczowskiego pt. Człowiek w czasie i przestrzeni. Prof. Jerzy Kłoczowski człowiek i naukowiec - w 3 rocznicę śmierci Profesora.
Seminarium odbędzie się 2 grudnia 2020 r. o godz. 11.00 na platformie MS Teams. Link do spotkania .