27.02.2019 - 01.03.2019

Konferencja „Czas na umysł”

Koło Naukowe Studentów Kognitywistyki KUL zaprasza studentów, doktorantów oraz pracowników naukowych do wzięcia udziału w konferencji Czas na umysł, która odbędzie się w dniach 28 lutego i 1 marca 2019 r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

Konferencja ma charakter interdyscyplinarnych wykładów oraz warsztatów obejmujących takie dyscypliny jak kognitywistyka, nauki społeczne, filozofia, retoryka, językoznawstwo, kognitywistyka sztuki, antropologia oraz neurobiologia.

Więcej na umysl.kul.pl.

Zespół Piesni i TańcaW drugie stulecie swego istnienia KUL wchodzi nie tylko z nowymi projektami naukowymi i dydaktycznymi, ale także z inicjatywami, które integrują środowisko akademickie, promują uniwersytet w kraju i za granicą, promują region – Województwo Lubelskie. Takim projektem jest Zespół Pieśni i Tańca KUL. Pozwoli on nie tylko odkrywać i prezentować piękno polskiego, w tym lubelskiego folkloru; celem jest szeroko rozumiana edukacja młodzieży studenckiej w zakresie tańca, śpiewu, muzyki i etnografii.

24.02.2019 - 28.02.2019

51. Tydzień Eklezjologiczny

Tydzień EklezjologicznyKoło Naukowe Teologów KUL zaprasza na 51. Tydzień Eklezjologiczny pod hasłem „Młodzi w Kościele", który odbędzie się 25-28 lutego 2019 r. w Kolegium Jana Pawła II, aula C-1031.

Wystawa „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze W roku beatyfikacji absolwenta, a potem Wielkiego Kanclerza KUL – kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, Muzeum KUL swoją wystawą „…sztuka jest mocą trwałą!” Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego o kulturze pragnie wpisać się w obchody tego szczególnego wydarzenia.

Wystawa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 12.00-16.00 do 17 października 2021.

Konferencja „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe"Katedra Dydaktyki, Edukacji Szkolnej i Pedeutologii zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową „Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria - badania - praktyka. Wiodące kierunki i szkoły naukowe",  która odbędzie się 21 i 22 września 2021 r. Konferencja odbędzie się w formie online na platformie MS Teams z udziałem gości z zagranicy.